Mieszkańcy Krowodrzy Górki oburzeni
- Najpierw przez trzy lata miasto, przedłużeniem trasy tramwajowej do Górki Narodowej oraz budową Parkingu P+R, urządziło mieszkańcom horror. Wiele osób było tak zdesperowanych z powodu ciągłych drgań, nieokreślonych godzin pracy ekip, wycinaniu zieleni, że rozważali sprzedaż mieszkań, na które ciężko pracowali i opuszczenie okolicy, którą wybrali na miejsce do końca życia - pisze do nas jedna z mieszkanek północy Krakowa.
Jak wskazuje, teraz pojawił się kolejny problem.
- Gehenna się skończyła i mieliśmy nadzieję, że ten uroczy wybetonowany skwer zwany parkingiem, zakończy zwyczaj zajmowania naszych miejsc parkingowych przez osoby przyjeżdżające do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II. Dodam tylko, że grunty przed blokami są naszą własnością i są oznaczenia! A gdzieżby! Ludzie nadal parkują swoje auta pod naszymi oknami, w ślepych uliczkach, gdzie możliwość manewru samochodem jest ograniczona. Pytam - Czy ja i inni mieszkańcy wjeżdżamy im pod ich domy, parkujemy w ogródku, bo taką mamy ochotę, czy potrzebę, by załatwić swoje sprawy? A oni tak właśnie robią - pisze w wiadomości przesłanej do naszej redakcji mieszkanka.
Dodaje też: Parking działa, są miejsca, a szanowne towarzystwo niczego się nie nauczyło. Widzimy skróty tablic rejestracyjnych. To pojazdy z całego województwa, a nawet i spoza województwa. Wielokrotnie zwracając uwagę, że nie można zaparkować pod własnym domem, sąsiedzi byli wyzywani.
Parking przy szpitalu musi zostać rozbudowany
Na terenie Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II jest ponad 400 miejsc, w tym 16 miejsc dla niepełnosprawnych.
- Realizując inwestycje na terenie szpitala, sukcesywnie zwiększamy ilość miejsc dla niepełnosprawnych - dodaje Agata Wieczorek z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II.
Aktualnie osoby wjeżdżające na parking mogą skorzystać z 15 minutowego darmowego wjazdu. Po jego przekroczeniu naliczana jest opłata 5 zł za godzinę. Opłata za zgubiony bilet to 200 zł.
Uprawnionymi do bezpłatnego wjazdu i parkowania pojazdu na terenie Szpitala są m.in.: inwalidzi oraz inne osoby uprawnione po okazaniu ,,Karty parkingowej osoby niepełnosprawnej", kierujący pojazdami uprzywilejowanymi w ruchu drogowym, kierujący pojazdami służb miejskich, firm kurierskich i dostawcy posiłków, a także osoby będące pracownikami podmiotów zewnętrznych świadczących usługi na podstawie obowiązujących umów, tylko w zakresie obsługi doraźnej, m.in. serwis awaryjny. Do darmowego wjazdu są również uprawnieni kierujący pojazdami dostarczającymi materiały do magazynów oraz do Apteki Szpitalnej.
- Obecna ilość miejsc parkingowych jest niewystarczająca. Szpital planuje budowę parkingu wielopoziomowego, jednak jest to uzależnione od pozyskania środków ten cel - tłumaczy przedstawicielka szpitala.
