Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu w ramach wymiany międzynarodowej podejmuje 16 młodych Niemców z Hanoweru i Hettsteddt.
Głównymi elementami współpracy oświęcimskiej szkoły z BBS 6 w Hanowerze jest edukacja i praca. Dlatego młodzież niemiecka nie tylko zwiedza i poznaje Polskę, ale także pracuje wspólnie z polskimi rówieśnikami.
W tym roku naprawiają plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu, malują fasadę jednego z domów w Wiosce Dziecięcej im. Janusza Korczaka w Rajsku oraz prowadzą inwentaryzację historycznego torowiska na tzw. Judenrampie w sąsiedztwie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. – Momentami ciężko się dogadać, bo brakuje nam niektórych technicznych słów, ale dajemy radę – mówi Jakub Mrowiec, uczeń III klasy szkoły zawodowej z salezjańskiej placówki. – Na pewno jest to świetna okazja, aby doskonalić język – dodaje.
Uczniowie z Niemiec w ramach dwutygodniowego pobytu mają zwiedzanie Miejsce Pamięci Auschwitz, wycieczkę do Krakowie, do Kopalni Soli w Bochni, zwiedzanie Oświęcimia, w tym zamku oraz wyjazd do Harmęż na wystawę „Klisze Pamięci” Mariana Kołodzieja, więźnia Auschwitz.
– Młodzi Niemcy i Polacy spotykają się dwa razy w roku, na przemian w Oświęcimiu i Hanowerze – zaznacza ks. Marian Skóra z Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, koordynatorów wymiany. Jest ona dofinansowywana w ramach Programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Młodzi Polacy i Niemcy poznają się i wspólnie pracują w Oświęcimiu

Młodzi Niemcy i Polacy spotykają się dwa razy w roku, na przemian wiosną w Oświęcimiu i jesienią w Hanowerze
Podaj powód zgłoszenia
w
mam nadzieję że czarni nie wykorzystają seksualnie tej młodzieży która przyjeżdża.