Młodzieżowe MP w futsalu kobiet. Efektowne zwycięstwo Prądniczanki i wysoka porażka Wandy w Tauron Arenie Kraków [ZDJĘCIA]

3.12.2021, Tauron Arena Kraków: mecz Prądniczanka - UKKS Istebna
3.12.2021, Tauron Arena Kraków: mecz Prądniczanka - UKKS Istebna Andrzej Banaś
Ze zmiennym szczęściem rozpoczął krakowski duet występ w młodzieżowych mistrzostwach Polski w futsalu kobiet (U-19), które odbywają się w małej hali Tauron Areny Kraków. Prądniczanka odniosła efektowne zwycięstwo, a Wanda doznała wysokiej porażki.

W turnieju, zorganizowanym, z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Prądniczanki, występuje 16 drużyn, które rywalizują w czterech grupach. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do czołowej ósemki, która potem grać będzie o medale systemem pucharowym. Mecze trwają dwa razy po 12 minut.

W swym pierwszym meczu Prądniczanka pokonała UKKS Istebna aż 7:1. Po dwie bramki dla krakowskiej drużyny strzeliły Natalia Wróbel i Amelia Talaga, a po jednej Lidia Kwarciak, Maja Rojek i Julia Godyń. Rywalki odpowiedziałem golem - z kontry przy stanie 0:2 - Marty Talik, ale potem musiały uznać wyższość skutecznie grającej Prądniczanki.

Z kolei w swym inauguracyjnym spotkaniu Wanda przegrała z AZS UAM Poznań 1:5. Jedyne trafienie dla miejscowego zespołu zaliczyła Oliwia Szałaj przy stanie 0:3. Wcześniej bramkarkę Wawelu dwukrotnie pokonała Maja Kuleczka i raz Dominika Kubka. Dwa kolejne gole poznanianki zdobyły w końcówce meczu za sprawą Patrycji Małyszki. Potem rzutu karnego nie wykorzystała Kuleczka.

Wyniki w "krakowskich" grupach"

Prądniczanka Kraków - UKKS Istebna 7:1 (3:1), bramki: Wróbel 8 i 24, Talaga 10 i 15, Kwarciak 5, Rojek 14, Godyń 15 - Talik 8.

W drugim meczu grupy A: Pogoń Tczew - Ślęza Wrocław 3:1 (1:1). Kolejność w grupie: 1. Prądniczanka 3 pkt, 2. Pogoń 3 pkt, 3. Ślęza 0 pkt, 3. Istebna 0 pkt.

Wawel Kraków - AZS UAM Poznań 1:5 (0:3), bramki: Szałaj 16 - Kuleczka 2 i 4, Małyszka 20 i 24, Kubka 2.

W drugim meczu grupy B: Rolnik Głogówek - Czarni Sosnowiec 0:3 (0:0). Kolejność w grupie: 1. AZS UAM 3 pkt, 2. Czarni 3 pkt, 3. Rolnik 0 pkt, 4. Wanda 0 pkt.

Program turnieju w sobotę i niedzielę

Sobota, 4 grudnia

• mecze grupowe - 8.30, 9.20 (Prądniczanka - 1KS Ślęza Wrocław), 10.10 (Wanda - KKS Czarni Sosnowiec), 11.00, 11.50, 12.40, 13.30, 14.20, 15.10, 16.00 (Prądniczanka - Pogoń Tczew), 16.50, 17.40 (Wanda - LKS Rolnik B. Głogówek), 18.30, 19.20, 20.10 i 21.00