Msza święta online w Krakowie. Transmisja mszy świętej z sanktuarium w Łagiewnikach [MSZA ŚWIĘTA ONLINE]

Grażyna Starzak

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W związku z zagrożeniem koronawirusem nasi Użytkownicy mają możliwość obejrzenia transmisji online z mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Nabożeństwa będą transmitowane przez całą dobę.

Zgromadzenie sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przygotowało całodobową transmisję online:

W obecnej sytuacji wychodzenie z domu jest niewskazane. Na zarażenie koronawirusem narażeni jesteśmy wszyscy. Jednak to choroba szczególnie niebezpieczna dla osób starszych i chorych. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zachęca do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych.

Przekażcie te informacje w swoich rodzinach, dajcie znać osobom starszym, pomóżcie im, jeśli nie potrafią sami uruchomić takiej transmisji. Jeśli trzeba pożyczcie laptop, czy tablet.

Zobacz, gdzie możesz uczestniczyć w nabożeństwach online w niedzielę

Msze święte oraz nabożeństwa w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

 • 5.55 - Modlitwy poranne
 • 6.00 - Medytacja
 • 6.30 - Msza Święta
 • 7.10 - Modlitwa Liturgiczna Dnia - Jutrznia
 • 8.00 -Msze Święte grup pielgrzymkowych
 • 12.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa
 • 15.00 - Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • 17.00 - Msza Święta
 • 18.40 - Nieszpory (z wyjątkiem czwartku i trzeciego piątku)
 • 19.00 - Wieczorne nabożeństwo
 • 20:30 - Różaniec w intencji rodzin oraz małżeństw, przeżywających trudności i kryzysy; w czwartki także za kapłanów
 • 21:00 - Apel Maryjny

Noc - Modlitwa tylko przez transmisję online

W niedziele i święta:

 • 7.00 - Msza Święta
 • 8.30 - Msza Święta
 • 12.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa
 • 15.00 - Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • 19.00 - Msza Święta
 • 20.30 - Różaniec w intencji rodzin i małżeństw przeżywających trudności i kryzysy
 • 21.00 - Apel Maryjny

Noc - Modlitwa tylko przez transmisję online

Kilka dni temu włoski rząd, przy aprobacie tamtejszego Kościoła, wprowadził zakaz odprawiania publicznych mszy św. Polscy biskupi, co prawda dopuszczają sytuację, gdy "człowiek starszy przez jakiś czas będzie oglądać Msze św. w telewizji lub słuchać w radiu", jednak nie zamierzają ograniczać publicznych nabożeństw. Można jednak przypuszczać, obserwując pustawe krakowskie tramwaje czy autobusy, że jutro w kościołach będą pustki.

Koronawirus w Krakowie. Dominikanie zamykają klasztor i kościół św. Idziego

Koronawirus. Środki ostrożności

W obawie przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, we Włoszech wprowadzono nie tylko zakaz odprawiania publicznych nabożeństw. Tamtejsze władze zdecydowały również, że zmarli będą chowani bez kościelnego pogrzebu. Włosi nie będą mieli możliwości udziału we Mszy św. aż do 3 kwietnia, czyli piątku przed Niedzielą Palmową.

Zakaz publicznych Mszy obowiązuje również w Rzymie. Poinformował o tym kard. Angelo De Donatis, papieski wikariusz dla rzymskiej diecezji. Powołał się przy tym na przykład samego papieża, który mając na względzie powstrzymanie szerzenia się koronawirusa zrezygnował z odmówienia modlitwy Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego. Od wczoraj zaś na niektórych kanałach telewizyjnych i internetowych można śledzić na żywo papieskie Msze św. z Domu Świętej Marty. „Kościół w Rzymie, wierny swemu Pasterzowi, przyjmuje postawę pełnej odpowiedzialności względem kolektywu, świadomy, że ochrona przed zarażeniem wymaga również drastycznych środków, przede wszystkim w kontaktach międzyosobowych” – napisał kard. De Donatis. Informując o zawieszeniu wszelkiego rodzaju publicznych liturgii, zapewnił jednak, że kościoły pozostaną otwarte dla prywatnej modlitwy, pod warunkiem, że zachowane zostaną odpowiednie środki bezpieczeństwa

W Polsce na razie jedynie łódzcy dominikanie zapowiedzieli na swojej stronie internetowej, że w niedzielę, 15 marca, nie będą odprawiali publicznie Mszy świętych. "Kaplica naszego klasztoru ma niewielką powierzchnię, w niedziele panuje w niej tłok, a modlący się w niej wierni, nie są w stanie zachować należnego dystansu dla uniknięcia zakażenia drogą kropelkową. Decyzja ta, podyktowana wzajemną troską i zaleceniami służb sanitarnych, ma na celu ochronę wiernych i naszych współbraci przed ryzykiem zarażenia się wirusem 2019-nCoV” – czytamy w komunikacie łódzkiej wspólnoty dominikanów.

Koronawirus w Polsce. "Apeluję, by korzystać z formy mszy w radio, w telewizji"

W Krakowie, jak dotąd, nie było przypadku odwołania publicznej Mszy św. Jednak księża, z którymi rozmawiałam zgodnie mówią, że „chociaż wiara i modlitwa w takich sytuacjach jest człowiekowi potrzebna, główną cnotą jest roztropność”. - Apeluję, by korzystać z formy mszy w radio, w telewizji. Naprawdę, to jest pora na to, by wykorzystać te środki - powiedział 12 marca rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wtóruje mu kard. Kazimierz Nycz. - Jeśli człowiek starszy przez jakiś czas będzie oglądać Msze św. w telewizji lub słuchać w radiu, postąpi roztropnie – podkreśla metropolita warszawski.

Środki ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wydał specjalny komunikat z tzw. rekomendacjami Rady Stałej Episkopatu Polski dotyczącymi „prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem”. Zgodnie z tym komunikatem dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. otrzymały ze względu na „zagrożenie zdrowia oraz życia” osoby w podeszłym wieku, osoby z podejrzeniem infekcji, dzieci i młodzież szkolna oraz osoby dorosłe, które sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Wprowadzono także zalecenia higieniczne dotyczące Mszy św. i nabożeństw odbywających się w świątyniach. Na późniejsze terminy zostaną przeniesione liturgie z udzielaniem sakramentu bierzmowania, zawieszone zostały pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę oraz rekolekcje szkolne organizowane przez parafie. Zalecenia te miałyby obowiązywać do 29 marca.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach - transmisja online

Chcą ułatwić uczestnictwo w Eucharystii osobom, które obawiają się o swoje zdrowie w tym szczególnym, dramatycznym dla nas wszystkich czasie, będziemy na naszej stronie internetowej prowadzić retransmisję nabożeństw i modlitw z kaplicy klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przypomnijmy, że w klasztorze jest łaskami słynący Obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny. A do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przybywa, co roku, ponad dwa miliony osób ze 120 krajów świata.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

„Codziennie Msze święte, odprawiane w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, będą transmitowane na stronach internetowych jasnagora.pl i episkopat.pl" - poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Plan nabożeństw jasnogórskich na niedzielę 15.03.2020

 • 6.00-Msza św.
 • 7.00-Msza św. w int. dobrodziejów Jasnej Góry
 • 8.00-Msza św. łacińska, suplikacje
 • 9.30-Msza św. - transmisja TV Trwam
 • 11.00-Msza św. - o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, o. Przeor Marian Waligóra; transmisja TVP pr. 1
 • 12.30-Msza św.
 • 14.00-Msza św.
 • 15.30-Msza św. w intencji Ojczyzny
 • 16.15-transmisja z bazyliki
 • 17.00-Msza św.
 • 18.30-Msza św. w intencji Ojca Świętego
 • 20.00-Msza św. - o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie
 • 21.00-Apel Jasnogórski - o. Wojciech Dec

Czytaj także

Czytaj także

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

O
Olo
15 marca, 11:57, Gość:

Chińczycy świętuja zamkniecie ostatniego polowego szpitala w ich kraju. Wirus jest juz u nich pod kontrola. Róbmy wciaz tak jak mamy zalecane i za góra 2 tygodnie powinno się znacznie uspokoić.

Obejrzyjcie filmik z cieszacymi się lekarzami i pielegniarkami.

https://www.independent.co.uk/news/world/asia/coronavirus-wuhan-masks-video-doctors-nurses-hospital-a9402631.html

Udało się? To fajnie. Szkoda, że nie zamknęli granic od razu i nie zapobiegli pandemii

Ł
Łajdactwo plus

Dzisiaj Polska zadaje pytanie, co z Rodzinami bez 500 się stanie? Gdzie honor, gdzie Przodków przesłanie, że chleb bez pracy kamieniem się staje?

G
Gość
15 marca, 10:35, Gość:

dlaczego mi się kojarzy, że odkąd zaczęto odmawiać Różaniec to najpierw I wojna światowa, później II wojna światowa a teraz po 100-leciu MB różańcowej epidemia zarazy?...może to diabeł się objawił i go nawoływujemy? może źle sprawdzili objawienia?...lepiej i bezpieczniej modlić się do Ducha Świętego,

Chińczycy świętuja zamkniecie ostatniego polowego szpitala w ich kraju. Wirus jest juz u nich pod kontrola. Róbmy wciaz tak jak mamy zalecane i za góra 2 tygodnie powinno się znacznie uspokoić.

Obejrzyjcie filmik z cieszacymi się lekarzami i pielegniarkami.

https://www.independent.co.uk/news/world/asia/coronavirus-wuhan-masks-video-doctors-nurses-hospital-a9402631.html

G
Gość

Chińczycy świętuja zamkniecie ostatniego polowego szpitala w ich kraju. Wirus jest juz u nich pod kontrola. Róbmy wciaz tak jak mamy zalecane i za góra 2 tygodnie powinno się znacznie uspokoić.

Obejrzyjcie filmik z cieszacymi się lekarzami i pielegniarkami.

https://www.independent.co.uk/news/world/asia/coronavirus-wuhan-masks-video-doctors-nurses-hospital-a9402631.html

G
Gość

dlaczego mi się kojarzy, że odkąd zaczęto odmawiać Różaniec to najpierw I wojna światowa, później II wojna światowa a teraz po 100-leciu MB różańcowej epidemia zarazy?...może to diabeł się objawił i go nawoływujemy? może źle sprawdzili objawienia?...lepiej i bezpieczniej modlić się do Ducha Świętego,

q
qzx

czy w tym czasie księża i zakonnice nie powinni np. pomagać osobom starszym w dostarczaniu żywności?

h
hkgc

Szkoda ,że nie transmitujecie TV Trwam i klechy Rydzyka

On tak wpływa na swoich wiernych ,że aż strach

Gdy widzę rozanieloną gębę magistry administracji Kempy w czasie głupkowatych wstawek słownych onego do obecnych na mszy polityków ,to odnoszę wrażenie ,że Kempa szczytuje .

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3