Rafał Kamieński
Muszyna była lepsza w każdym elemencie gry
Muszyna była lepsza w każdym elemencie gry Andrzej Banaś
Siatkarki Muszynianki po zaciętym spotkaniu wygrały w Mielcu ze Stalą 3:1.

Gdyby nie ten pierwszy set, byłoby szybko, łatwo i przyjemnie. Zaczęło się wszystko zgodnie z planem. To znaczy z planem wicemistrzyń Polski siatkarek, gdyż zespół Muszynianki niby dobrze wszedł w mecz. Gospodynie jakby przestraszone klasą rywalek bardziej statystowały na parkiecie i szybko zrobiło się 3:8. Potem jednak wszystko nagle się posypało. Siatkarki z uzdrowiska nie mogły znaleźć recepty na szybkie rozegranie piłki przez gospodynie i przegrały. Trudno było czymś wytłumaczyć tę drzemkę "mineralnych".

Po przerwie Muszynianki przypomniały sobie, że nawet z rywalkami z końca tabeli należy być maksymalnie skoncentrowanym. Zespół Bogdana Serwińskiego rozpoczął bardzo dobrze i zbudował dużą przewagę 8:3. Drugi raz tak doświadczony zespół zmarnować jej nie mógł i pozwolił zdobyć rywalkom tylko 13 oczek. W secie trzecim prowadzenie Muszynianki również było wysokie, ale z boiska zeszła z kontuzją Debby Stam-Pilon. Szkoda, bo jest ostatnio w świetnej formie. Muszynianka bez wątpienia ma klasową zawodniczkę, ale wrażliwą i kruchą jak mimoza.

Bogdan Serwiński mocno rotował składem, dawał odpocząć zawodniczkom i skorzystał ze wszystkich siatkarek, jakie miał do dyspozycji. Nie zagrała jedynie Kinga Kasprzak, która przed meczem nie figurowała nawet na liście rezerwowych.

Ostatni set przyniósł zespołowi muszyńskiemu małe komplikacje. Gra była wyrównana, dopiero pod koniec seta zespołowi z uzdrowiska udało się odskoczyć i spokojnie go wygrać. Drużyna Muszynianki jest po tym zwycięstwie samodzielnym liderem i spokojnie może czekać na mecz z Atomem Trefl Sopot.

Stal Mielec - Bank BPS Muszynianka Fakro 1:3 (25:21, 13:25, 15:25, 20:25)
Widzów: 2000.
Sędziowali: Agnieszka Michlic i Krzysztof Łygoński
Stal: Pycia, Kwiatkowska, Koczorowska, D. Wilk, Ściurka, A. Wilk, Durajczyk (libero) oraz Liutikova, Bejga, Gierak
Muszynianka: Bednarek-Kasza, Kaczor, Sadurek, Gajgał, Jagieło, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Piątek, Kaczorowska, Śrutowska, Wensink.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Ukradł wóz strażacki, żeby zobaczyć narzeczoną
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy
Skok do celu Adama Małysza: czytaj wszystko o ostatnim występie najlepszego polskiego skoczka