https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Myślenice. Gmina pyta rodziców, pytania mają też rodzice

Katarzyna Hołuj
Fot. Katarzyna Hołuj
Rodzicom, którzy chcą reaktywacji „jedynki”, czyli najstarszej szkoły w mieście, zostały cztery dni na złożenie deklaracji

Chodzi o to, aby zyskać informacje ilu z nich chce zapisać swoje dziecko lub dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1, która miałaby zacząć działalność od 1 września br. w budynku przy ul. Sobieskiego, czyli tam, gdzie istniała dawniej (do roku 1999, kiedy utworzono w niej Gimnazjum nr 1). Taka wiedza jest niezbędna do przygotowania arkuszy organizacyjnych na nowy rok szkolny. Te będą opracowywane już niebawem, dlatego ostateczny termin składania deklaracji wyznaczono na 31 stycznia.

Chęć zapisania tu dzieci mogą deklarować nie tylko osoby z byłego obwodu „jedynki”, ale również osoby spoza niego.

Jak mówił burmistrz Jarosław Szlachetka na zabraniu z rodzicami, możliwe są trzy warianty reaktywacji szkoły. Pierwszy zakłada, że od września br. zostałyby uruchomione po dwa oddziały w każdym roczniku. Drugi, że zostaną utworzone klasy od I do III, a kolejne roczniki będą uzupełniane stopniowo, w kolejnych latach. Trzeci zaś zakłada przeprowadzenie naboru do klas od I do VII, przy czym w każdym roczniku powstałby jeden oddział.

Przypomnijmy, że po likwidacji gimnazjów, Rada Miejska przekształcając je w szkoły podstawowe, zdecydowała o zmianie Gimnazjum nr 1 w Szkołę Podstawową nr 2. Dziś „dwójka” ma ponad 1100 uczniów i mieści się w dwóch oddalonych od siebie budynkach. W tym przy Sobieskiego (byłe gimnazjum) uczą się teraz klasy siódme, ósme i trzecie gimnazjalne. Już niedługo ósmoklasiści i gimnazjaliści opuszczą te mury. Reaktywacja „jedynki” ma spowodować, że warunki w „dwójce” się polepszą i zniknie dwuzmianowość.

Sądząc po frekwencji na zebraniu zainteresowanie przywróceniem najstarszej szkoły w mieście jest duże. Jednak, przynajmniej na razie, rodzice nie usłyszeli odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, m.in. na to, którzy nauczyciele będą uczyli w „jedynce”.

Już teraz natomiast burmistrz zapewnił, że przy jedynce i w pobliżu (Rynek) mają powstać dodatkowe miejsca parkingowe. - Dołożymy wszelkich starań, aby tę szkołę dostosować do przyjęcia maluchów z klas początkowych - mówił dodając, że w kwestii bazy sportowej zmian nie będzie, tzn. uczniowie „jedynki” lekcje wf będą odbywali w budynku „Sokoła” i poza tym korzystali z gminnej bazy sportowej.

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Elyty
No tak gorszy sort zutylizowac? Szkoła jest z podatków wszystkich również tych którzy mają mniej zdolne lub chore dzieci. Nie zapomnij o tym.
I
I bardzo dobrze
I niech tak będzie: zdolni uczniowie, dobrze wyposażone sale, małe klasy, rozsądni nauczyciele. Najlepiej bez dzieci z orzeczeniami rozwalającymi lekcje i w końcu może będziemy mieć szkołę na wysokim poziomie w Myślenicach.
G
Gość
Szkoła pod szczególną opieką? Ile będzie kosztować? Jeśli powstaną klasy po kilkunastu uczniów, to myślę że rodzice dzieci uczących się w klasach 30 - osobowych w pozostałych szkołach, będą mieli prawo wymagać by tam również klasy były zmniejszone.
I
Inna mama
Jasne, jacy nauczyciele będą uczyć? Znowu zróbcie elitarną szkołę, pozabierajcie z innych placówek wartościowych nauczycieli, bardzo dobrych uczniów, co tam, a inne szkoły niech na głowie stają żeby mieć wyniki, godziny itp. Zróbcie jedynkę, ale przywróćcie rejony, a nie wolny nabór uczniów. Nie róbcie elity i napompowanej szkoły.
G
Gość
Na pewno wszystko będzie idealnie, przecież w wydziale edukacji pracują wybitne i doświadczone w szkolnictwie osoby. Osobisty asystent posła to przykład, że ukończenie szkoły wystarczy żeby zdobyć doświadczenie i wysokie kwalifikacje w dziedzinie szkolnictwa. Szkoła podstawowa, gimnazjum to 9 lat praktyki!!!! Niewiele ponad 20 letni doświadczony urzędnik to skarb. Brawo dobra zmiano.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska