Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na AGH powrót do przeszłości sprzed kilku dekad. Spokojnie, to tylko gra

OPRAC.:
Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
Gmach Główny AGH stanie się scenerią gry. Można wziąć udział
Gmach Główny AGH stanie się scenerią gry. Można wziąć udział Andrzej Banas / Polska Press
Akademia Górniczo-Hutnicza rozpoczyna cykl wydarzeń typu larp (z ang. live action role-playing), polegających na wspólnym odgrywaniu ról na wzór improwizowanego teatru. Inscenizowany spektakl „Testament Orłowskiego” z udziałem graczy rozgrywany będzie miedzy innymi w historycznym budynku AGH.

FLESZ - Dodatek osłonowy. Można już składać wnioski

od 16 lat

Gracze, uczestnicy spotkania, wcielą się we wcześniej przygotowane role. Fabuła larpa AGH rozgrywana będzie w fikcyjnym, nieistniejącym totalitarnym państwie i opowiadać będzie o zjeździe władz, decydujących o losach kraju. Będzie również zawierać elementy fantastyki w stylu lemowskim i bezpośrednio nawiązywać do obchodzonego aktualnie roku Stanisława Lema.

„Dodatkowa wartość larpów, na którą zwracają uwagę organizatorzy to możliwość doświadczania przez uczestników ról i postaw, z którymi na co dzień nie mają do czynienia, lub z którymi się nie identyfikują. Larpy mogą poruszać trudne społecznie tematy, problemy moralne, wywoływać silne emocje i skłaniać do myślenia” – informują organizatorzy.

Autorami larpa są wykładowca Akademii dr inż. Marek Frankowski oraz Jan Gąsior, scenarzysta i współtwórca gry komputerowej „Ghostrunner”, uznanej za najlepszą grę 2020 r. w konkursie Digital Dragons Awards oraz nominowanej do Paszportów Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa.

- Ten rodzaj rozrywki może wydawać się podobny do świata gier komputerowych, ale daje uczestnikom dużo więcej – gracze mogą doświadczyć stworzonej fabuły w rzeczywistości. Dodatkowo w AGH mamy doskonałe warunki lokalizacyjne do stworzenia bardzo różnych rodzajów fabuły. Sam budynek główny, z krużgankami, okazałą aulą czy rozbudowanym holem i schodami może być tłem dla niezwykle barwnych opowieści – wyjaśnia Marek Frankowski.

W grze „Testament Orłowskiego” wykorzystane zostaną historyczne maszyny oraz sprzęt elektroniczny z Muzeum AGH.

- Zależy mi na tym, aby scenariusz jak najlepiej oddawał atmosferę i klimat lat 70 czy 80. Wnętrza, które mamy do dyspozycji, tj. główna aula w budynku historycznym czy inne sale w gmachu głównym to efektowne lokacje i z pewnością będą dla samego larpa wartością dodaną – mówi Jan Gąsior.

Wydarzenie ma charakter otwarty i skierowane jest zarówno do doświadczonych graczy jak i osób początkujących, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z larpami. Larp odbędzie się 26 marca w godzinach wieczornych, potrwa ok. 5 godz., koszt udziału 100 zł. Formularz rejestracyjny na stronie internetowej AGH.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska