https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na kolejnych 9 remizach OSP w powiecie gorlickim zamontowane zostaną defibrylatory AED w specjalnych kapsułach

Lech Klimek
Zakup defibrylatorów sfinansowany został ze środków VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. AED przekazane zostały do jednostek OSP Bobowa (gm. Bobowa), OSP Szalowa (gm. Łużna), OSP Szymbark (gm. Gorlice), OSP Ropa (gm. Ropa), OSP Śnietnica (gm. Uście Gorlickie), w Wapiennym (gm. Sękowa), w Wójtowej (gm. Lipinki), w Bieczu (gm. Biecz) oraz w Moszczenicy (gm. Moszczenica).
Zakup defibrylatorów sfinansowany został ze środków VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. AED przekazane zostały do jednostek OSP Bobowa (gm. Bobowa), OSP Szalowa (gm. Łużna), OSP Szymbark (gm. Gorlice), OSP Ropa (gm. Ropa), OSP Śnietnica (gm. Uście Gorlickie), w Wapiennym (gm. Sękowa), w Wójtowej (gm. Lipinki), w Bieczu (gm. Biecz) oraz w Moszczenicy (gm. Moszczenica). Lech Klimek
Zadanie bezpieczny powiat - ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego zakwalifikowane zostało do realizacji w ramach tegorocznej edycji Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego. Ostatecznie, na to zadanie oddanych zostało ważnych 2690 głosów. To dało 11 wynik na 20 zakwalifikowanych do realizacji zadań.

Przemysław Wszołek, prezes ZOSP RP w Gorlicach odebrał z rąk Łukasz Smółka, marszałka Województwa Małopolskiego, potwierdzenie otrzymanego wsparcia w wysokości 100 000 złotych.

- Dla mnie ważne jest to, że będą realizowane projekty nawet z najmniejszych miejscowości, a także to, że realizowane są projekty zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – mówił Łukasz Smółka marszałek Województwa Małopolskiego.

Po zrealizowaniu przez OSP tego projektu, który zostanie wdrożony na początku 2025 już w 18 remizach na terenie powiatu gorlickiego będą działać ogólnodostępny defibrylator AED.

Defibrylatory AED w kapsułach zakupie tej odsłony Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego, zostaną zamontowane na remizach:

  • OSP Rożnowice (Gmina Biecz)

  • OSP Siedliska (Gmina Bobowa)

  • OSP Kobylanka (Gmina Gorlice)

  • OSP Bednarka (Gmina Lipinki)

  • OSP Łużna (Gmina Łużna)

  • OSP Staszkówka (Gmina Moszczenica)

  • OSP Łosie (Gmina Ropa)

  • OSP Małastów (Gmina Sękowa)

  • OSP Brunary (Gmina Uście Gorlickie)

- Raptem kilka dni temu zakończyliśmy montaż AED w kapsułach na pierwszych 9 remizach OSP - mówi Przemysław Wszołek, prezes ZOSP RP w Gorlicach. - Teraz ogłaszamy zwycięstwo i montaż na kolejnych 9 remizach OSP w 2025 roku. Ruszamy natychmiast z pracami nad kolejnym wnioskiem, w ramach zainaugurowanej 8 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Konsekwentnie realizujemy plan by w każdej remizie OSP na terenie naszego powiatu znalazł się ogólnodostępny defibrylator AED - podkreśla.


Kolejna edycja, BO Małopolski już wystartował, a wnioski z projektami można będzie składać do 31 października.

Można zgłosić zdanie o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym, ekologicznym, z zakresu ochrony środowiska, transportu zbiorowego albo dróg publicznych. Mogą to być zadania ogólnowojewódzkie, bądź regionalne. W tej odsłonie będzie więcej funduszy, ale też wprowadzono trochę zmian w definicjach.


Co się zmieniło?:

Uległa zmianie definicja zadania ogólnowojewódzkiego:

Zadanie ogólnowojewódzkie - to zadanie, które jest skierowane do mieszkańców co najmniej dwóch regionów, w tym nie mniej niż dwóch powiatów w jednym z tych regionów i jednocześnie nie mniej niż dwóch gmin w każdym z tych powiatów, natomiast w drugim lub pozostałych regionach zadanie jest skierowane do mieszkańców co najmniej jednego powiatu i jednocześnie nie mniej niż dwóch gmin w tym powiecie.

Doprecyzowano definicje zadań ogólnowojewódzkich o charakterze inwestycyjnym

Jeśli zgłaszasz zadanie inwestycyjne polegające na remoncie/budowie drogi wojewódzkiej lub polegające na doinwestowaniu szpitala wojewódzkiego to nie musisz się martwić o zapisy mówiące o minimalnej ilości gmin.

Uległa zmianie definicja zadania regionalnego:

Zadanie regionalne - to zadanie, które jest skierowane do mieszkańców co najmniej dwóch powiatów znajdujących się na terenie danego regionu, w tym nie mniej niż dwóch gmin w jednym z tych powiatów. Zadaniem regionalnym jest także zadanie, należące do właściwości samorządu województwa, skierowane do mieszkańców Miasta Krakowa.

Uległa zmianie wartość zadań ogólnowojewódzkich

Aktualne limity wyglądają następująco:

  • Zadania inwestycyjne 500 tys. – 1,5 mln

  • Zadania nieinwestycyjne 300 tys. – 700 tys.

Uległa zmianie wartość zadań regionalnych

  • Aktualny limit wynosi: 150 tys. – 250 tys.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska