https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na Wiślanej Trasie Rowerowej będą miejsca na odpoczynek

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Do tej pory w Małopolsce oddano do użytku sześć podobnych punktów. Znajdują się one przy WTR na odcinku od Niepołomic do Szczucina oraz przy VeloDunajec na trasie od Ostrowa do Wietrzychowic

Do wiosny przyszłego roku wzdłuż Wiślanej Trasy Rowerowej w Małopolsce zachodniej powstanie pięć specjalnych miejsc obsługi rowerzystów. To kolejny etap budowy sieci tras rowerowych VeloMałopol-ska. Jako punkty lokalizacji pięciu miejsc obsługi rowerzystów (MOR) wybrano: Brzeszcze, Oświęcim, Gromiec, Rozko­chów i Łączany.

– W ten sposób co kilkanaście kilometrów miłośnicy jednośladów, przemierzający fragment Wiślanej Trasy Rowerowej od Brzeszcz do Skawiny, będą mieli miejsca do odpoczynku – mówi Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego, który wczoraj w Oświęcimiu podpisał umowę w sprawie budowy MOR-ów z prezesem firmy Dom Projekt Robertem Kupskim.

Każdy z nich będzie wyposażony w zadaszoną wiatę z ławeczkami i stołami, stojaki na rowery, tablicę informacyjną, przenośną toaletę i stacjonarnego grilla. Całość będzie oświetlona. Łącznie mają kosztować 850 tys. zł. Odcinek WTR od Brzeszcz do Skawiny ma długość 84 km.

– Jeździłem już tędy z rodziną i brakowało nam właśnie takich miejsc, gdzie można by spokojnie zatrzymać się z dziećmi, coś zjeść czy dopompować koła – mówi Robert Kozłowski, mieszkaniec Oświęcimia.

Do tej pory w Małopolsce oddano do użytku sześć podobnych punktów. Znajdują się one przy WTR na odcinku od Niepołomic do Szczucina oraz przy VeloDunajec na trasie od Ostrowa do Wietrzychowic. W urzędzie marszałkowskim planują, że wkrótce w regionie powstanie ich kilkadziesiąt. – Pod względem długości ścieżek rowerowych jesteśmy krajowym liderem – dodał marszałek Jacek Krupa. Do 2020 roku w regionie ma powstać w sumie prawie 1 tys. km turystycznych tras dla jednośladów.

– W Oświęcimiu turystyka rowerowa cieszy się ogromną popularnością. Sam mam okazję jeździć po tych ścieżkach – pochwalił się prezydent miasta Janusz Chwierut.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 16. "Buc"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
mm
150 tys. za jedna ławkę i kawałek wiaty. Kolejny sukces
k
krak
Kraków przesypia sprawę, a szkoda bo powstałby spójny odcinek od Brzeszcz aż do Szczucina. Obecnie jest dziura w Krakówku.. pozostaje jazda po błocie.
a
aaa
fajnie że Małopolska się cieszy nowymi trasami, ale kiedy Kraków otrzeźwieje i weźmie się za budowę dróg rowerowych na swoim terenie? województwo też powinno pomóc. Kraków jak zwykle przesypia sprawę.
k
krk
w krakowie na trasie rowerowej do Tynca tez przydaly by sie takie miejsca z zadaszeniem gdyby nagle zaczal padac deszcz.. A najwazniejsze by w koncu zrobili kawalek asfaltu w dole walu wislanego by nie trzeba bylo wjezdzac rowerem na ul. Tyniecka i Widlakowa!!!!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska