https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nadleśnictwo Myślenice nie przejmie części krakowskiego Tyńca? Jest postanowienie sądu

Bartosz Dybała
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Krakowski sąd oddalił wniosek Nadleśnictwa Myślenice o zasiedzenie terenu, na którym Kraków zaplanował budowę cmentarza - dowiedziała się "Gazeta Krakowska".

Kraków mógł stracić kolejne, cenne tereny, tym razem w Podgórkach Tynieckich. Chodzi o blisko pięciohektarową działkę, na której ma powstać cmentarz.

W lutym 2017 roku Nadleśnictwo Myślenice wystąpiło do Sądu Rejonowego dla Krakowa - Podgórza z wnioskiem o stwierdzenie nabycia gruntów przez zasiedzenie, co stawiało pod znakiem zapytania dalsze losy budowy nekropolii. Przesłuchano świadków oraz przeprowadzono oględziny z udziałem sądu i stron.

- Zapadło postanowienie, oddalające wniosek Skarbu Państwa - Państwowego Gospodarstwa Leśnego - Lasy Państwowe Myślenice o zasiedzenie. Orzeczenie nie jest prawomocne - przekazała nam sędzia Beata Górszczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krakowie.

Skąd w ogóle roszczenia Nadleśnictwa względem tych terenów? Przedstawiciele Lasów Państwowych twierdzą, że od 1947 roku działka jest nieprzerwanie w ich zarządzie.

Jakie kroki podejmie Nadleśnictwo Myślenice w związku z postanowieniem sądu? Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że do tej pory w ramach inwestycji, zaplanowanej w Podgórkach Tynieckich, powstała droga dojazdowa, parking oraz spopielarnia zwłok.

- Docelowo w ramach całego projektu powstanie jeszcze budynek ceremonialny, kolumbarium i ok. 9 ha cmentarza - tłumaczy Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przypomnijmy, że inwestycja powstaje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Miasto współpracuje przy niej z konsorcjum firm w składzie: Centrum Pogrzebowe Sp. z o.o. z Łodzi, Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych KLEPSYDRA T. Salski i D. Salska z Łodzi oraz Urciuoli Group`s S.R.L. z Włoch.

Wartość inwestycji to 24,5 mln zł. Całość projektu, oprócz drogi dojazdowej, parkingu, dokumentacji projektowej, czy nadzoru inwestycyjnego, finansowana jest przez partnera prywatnego.

Jak poinformował nas Machowski, przedłuża się wydawanie pozwolenia na budowę dla kolejnego etapu inwestycji. - Partner prywatny nie zdąży zrealizować wszystkich zakładanych na ten rok działań inwestycyjnych. Etap, o którym mowa, to budowa domu ceremonialnego oraz 4 ha cmentarza - dodaje rzecznik.

WIDEO: Krótki wywiad

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
SPRZEDADZA ZA PARE GROSZY KLEROM
G
Gość
Lasy Mieszają w mieście? Ciekawa rola - u siebie wyrzynaja lasy w pień a w mieście pewnie 3 wieże postawią. Deweloperki im się zachciało. Albo jakiś zamek postawią.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska