FLESZ - Zmiana pracy, a pandemia

Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2021 to wspólna inicjatywa Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Nagroda jest przyznawana pracodawcom inwestującym w podnoszenie kwalifikacji pracowników, a także sprzyjającym godzeniu życia zawodowego z prywatnym. Pozwala też uhonorować osoby inicjujące przedsięwzięcia, które wspierają rynek pracy województwa małopolskiego i rozwój zawodowy Małopolan.
- Finaliści konkursu to dobre przykłady odpowiedzialnego zarządzania w firmach, dbania o rozwój pracowników, patrzenia perspektywicznego, ale też dbania o to, co dla nas wszystkich najważniejsze, czyli rodziny pracowników - stwierdził Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.
Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2021 została przyznana w dwóch kategoriach: Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników oraz Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie. Kapituła przyznała także Nagrodę Specjalną oraz rozstrzygnęła konkurs „Mikro Firma za rogiem”.
W kategorii Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników zwyciężył Urząd Gminy w Spytkowicach. Podejmuje on szereg działań zmierzających do rozwoju pracowników i aktywizacji zawodowej mieszkańców, w tym również osób z niepełnosprawnościami, przy współpracy z Urzędem Pracy i innymi organizacjami. Ponad 96 proc. osób zatrudnionych w urzędzie pracuje w nim co najmniej dwa lata. Stabilność zatrudnienia powoduje, że pracownicy - wiążąc przyszłość zawodową z urzędem gminy - podejmują studia wyższe, dzięki czemu rozwijają umiejętności zawodowe, co jednocześnie podnosi jakość obsługi klientów.
W kategorii Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie nagrodę przyznano Zamkowi Królewskiemu na Wawelu. Instytucja ta przywiązuje ogromną wagę do realizowanej polityki personalnej, w której pracownik i jego rodzina są wyjątkowo ważni. Pracodawca zapewnia m.in. elastyczne godziny i zadaniowy czas pracy, bogaty pakiet medyczny i socjalny, a także wykazuje szczególną dbałość o potrzeby kulturalne pracowników.
Laureatem Nagrody Specjalnej 2021 została Dorota Niemiec, dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego. Jest długoletnim dyrektorem tego urzędu, dała się poznać jako fachowiec, a nawet pasjonat tematyki rynku pracy, osoba niekonwencjonalna, realizująca powierzoną jej misję z zapałem i nowatorskim podejściem. Jest autorem wielu inicjatyw oraz ciekawych projektów służących aktywizacji zawodowej Małopolan. To także promotor i inicjator wspierający działalność małopolskich pracodawców i pracowników. Była wielokrotnie nagradzana za swoje dokonania odznaczeniami państwowymi, m.in. nagrodą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Primus in Agendo - Pierwszy w działaniu”.
W tym roku po raz pierwszy uhonorowani zostali także zwycięzcy Plebiscytu Mikro Firma za rogiem. Służy on pokazaniu najlepszych przykładów firm zatrudniających do 9 pracowników. W tej kategorii kapituła nagrody brała także pod uwagę wybór mieszkańców Małopolski, którzy brali udział w głosowaniu internetowym.
W plebiscycie wyłoniono trzech równorzędnych laureatów. Są to:
- Firma ALMTECH Leszka Skowronka z siedzibą w Bochni, prowadząca działalność usługową w branży weselnej
- Pracownia fryzjerska „Metamorfoza” Krzysztofy Ściślewskiej, działająca od 19 lat na rynku chrzanowskim
- Firma Produkcyjno-Handlowa „Piotrowscy”, oferująca pieczywo, ciastka, wyroby ciastkarskie.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- W tych znakach zodiaku łatwo się zakochać
- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020
- Oto finalistki Miss Małopolski i Miss Małopolski Nastolatek
- Drapacze chmur i 100 tysięcy mieszkańców. Tak ma wyglądać nowa dzielnica Krakowa
- Kraków. Najlepsi z najlepszych mistrzów parkowania. Przeszli samych siebie!