FLESZ - W jaki sposób wybierzemy prezydenta?

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace wydane w dowolnym języku o terenach górskich ze wszystkich kontynentów oraz o tematyce związanej z górami, dotyczące np. geologii, przyrody i jej ochrony, historii, zabytków czy etnografii, które ukazały się z wydrukowaną datą wydania od 2016 roku (włącznie).
W przypadku wydawnictw wielotomowych, do których zaliczane są m.in. encyklopedie, organizatorzy dopuszczają do konkursu tytuły w całości, których pierwsze tomy mogły zostać wydane przed 2016 rokiem, natomiast ostatnie tomy od 2016 roku.
Do tegorocznego Konkursu można zgłosić również wydane w dowolnym języku albumy, przewodniki, wydawnictwa popularnonaukowe, monografie, prozę literacką o tematyce górskiej, mapy, atlasy oraz encyklopedie, słowniki nazewnictwa miejscowości, obiektów, przyrodnicze lub inne o tematyce górskiej.
Organizatorami konkursu są Targi w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie. Zgłoszenia są przyjmowane do 21 września 2020 roku.
W 4. Konkursie w 2019 roku brało udział 44 wydawców z dziewięciu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Grecja, Polska, Rumunia, Słowacja, Wielka Brytania i Włochy), którzy zgłosili do Konkursu 100 wydawnictw. Wśród laureatów lub wyróżnionych w Konkursie znalazły się wydawnictwa z Austrii, Bułgarii, Czech, Grecji, Polski, Rumunii, Słowacji i Wielkiej Brytanii.