https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najnowsze oferty pracy w Krakowie. Marzec 2025. Kto może liczyć na 25 tysięcy, a gdzie zarobisz najniższą krajową?

Tomasz Bochenek
W Krakowie utrzymuje się niskie, dwuprocentowe bezrobocie
W Krakowie utrzymuje się niskie, dwuprocentowe bezrobocie
Szukasz pracy w Krakowie? Zastanawiasz się nad zmianą? Może akurat tutaj znajdziesz coś ciekawego. Oto najnowsze oferty pracy dostępne za pośrednictwem Grodzkiego Urzędu Pracy. Wachlarz poszukiwanych zawodów i umiejętności, a także zarobków oferowanych przez pracodawców jest w Krakowie olbrzymi. Przedzierając się między ofertami za najniższą krajową trafimy na stanowiska za stawkę przekraczającą 20 tysięcy złotych miesięcznie. Oferty prezentujemy w wygodnej do przeglądania galerii.

Najwięcej bezrobotnych w Krakowie ma wyższe wykształcenie

Mimo że według raportu GUP, w ostatnim kwartale (październik-grudzień 2024) zgłoszono o 17 procent mniej wolnych miejsc pracy niż w kwartale wcześniejszym, to ofert nie brakuje. Bezrobocie w mieście utrzymuje się na niskim, dwuprocentowym poziomie, a analitycy podkreślają, że sytuacja na krakowskim rynku pracy jest stabilna.

Jak się okazuje, ukończenie studiów na tym rynku wcale nie musi być atutem, bo to właśnie osoby z wyższym wykszałceniem stanowią najliczniejszą grupę wśród krakowskich zarejestrowanych bezrobotnych - 32,8 proc. Najmniej jest bezrobotnych z wykształceniem zawodowym/branżowym - 11,9 proc.

W najnowszym raporcie "Krakowskie Obserwatorium Rynku Pracy" możemy też rzucić okiem m.in. na dane dotyczące bezrobocia w poszczególnych dzielnicach. W porównaniu z trzecim kwartałem 2024, "największy procentowy wzrost liczby bezrobotnych zaobserwowano w Dzielnicy VII – Zwierzyniec (o 8,9%) oraz w Dzielnicy XIII – Podgórze (o 8,1%), a największy procentowy spadek liczby bezrobotnych - w Dzielnicy IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki (o 3,8%) oraz w Dzielnicy VIII Dębniki - o 2,0 punktu procentowego".

Jak może Ci pomóc Grodzki Urząd Pracy?

Grodzki Urząd Pracy prowadzi programy aktywizacyjne i takie, dzieki którym można podnieść swoje kompetencje na rynku pracy - np. poprzez podjęcie studiów podyplomowych, a o ich dofinansowanie można złożyć wniosek do GUP.

Jest też m.in. program dedykowany rodzicom małych dzieci, którzy chcą wrócić do aktywaności zawodowej.

"Potrzebujesz wsparcia w opiece nad dzieckiem, gdy wracasz do pracy lub na staż? Grodzki Urząd Pracy w Krakowie oferuje refundację kosztów opieki! (...) Informujemy, że z dniem 24.02.2025 r. rusza nabór wniosków o refundację kosztów opieki nad dzieckiem do lat 6, który prowadzony będzie do wyczerpania zaplanowanego limitu środków".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska