Narciarstwo alpejskie. Sądeczanie z Narciarni z dobrym wynikiem

Remigiusz Szurek
Reprezentanci nowosądeckiej Narciarni wystąpili w 4. edycji Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim, który był rozgrywany w Szczawnicy. Tydzień wcześniej odbyły się tam zawody seniorów.

Wśród młodzieżowców żaden z reprezentantów Narciarni nie stanął na podium, ale kilka rezultatów może cieszyć. Wśród juniorek młodszych Zuzanna Świgut (rocznik 2005) była piąta w slalomie gigancie. Gabriela Wójcik w tej samej konkurencji uplasowała się na dziesiątym miejscu. Oskar Waligóra nie ukończył rywalizacji wśród młodzików. W kolejnym dniu zawodów Zuzanna Świgut zajęła ósme miejsce, Joanna Jarząb była jedenasta. Konkurencji nie ukończyła niestety Gabriela Wójcik.

Tydzień wcześniej, gdy rywalizowali ze sobą seniorzy, blisko medalu była młoda zdolna 17-letnia Patrycja Florek. Narciarka ostatecznie zajęła czwarte miejsce, tracąc do medalowego miejsca 0,03 sekundy!

W trakcie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów 2020 Patrycja Florek z Narciarni była siódma w slalomie gigancie. Gabriela Hopek osiągnęła jedenasty wynik, zaś Katarzyna Wójcik dwunasty.

Warto dodać, że brąz w slalomie równoległym wywalczyła Julia Włodarczyk, w przeszłości zawodniczka nowosądeckiego klubu, aktualnie narciarka AZS AWF Katowice.

Więcej zdjęć z zawodów można obejrzeć na profilu Narciarni na Facebooku.