Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nasi strażacy zapraszają na konkursy

Marek Podraza
Marek Podraza
Strażacy zapraszają do wzięcia udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym oraz w Ogólnopolskim Konkursie Kalendarzowym.

Tegoroczna edycja XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego będzie przebiegać pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!".
- Celem tegorocznej edycji jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Ważne jest także to, aby wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka i towarzyszyła mu przez całe życie. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy - informuje nas mł. bryg.Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej do 18. roku życia. W konkursie mogą również uczestniczyć dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych w ośrodkach kultury oraz ogniskach pracy pozaszkolnej.
Strażacy zapraszają także dzieci i młodzież do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie kalendarzowym na 2015 rok pod tytułem "To warto wiedzieć ..." organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

- Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zachęca on do zainteresowania się tematem bezpieczeństwa i wskazuje właściwe zachowania w sytuacjach, w jakich może się znaleźć każdy człowiek. Na naszej stronie www.straz-gorlice.pl zamieszczone są pytania konkursowe, na które należy udzielić odpowiedzi i przesłać na kartkach pocztowych do Komendy Głównej PSP w Warszawie - dodaje mł.bryg. Dariusz Surmacz. a

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska