FLESZ - Koronawirus atakuje młodych
Rozprzestrzenianie się koronowirusa stawia przed wszystkimi nowe wyzwania, zwłaszcza gdy chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa pracy pracowników.
- Wyposażyliśmy ich w odpowiednie środki i ograniczyliśmy zakres prac. Ograniczenia te będą obowiązywać od dzisiaj aż do 30 czerwca włącznie. W tym czasie prowadzone będą prace konserwatorskie mające na celu odtworzenie historycznego stanu wschodniej elewacji wschodniego skrzydła pałacu - mówi Krzysztof Kron, wiceprezes zarządu spółki Pałac w Nawojowej.
Na terenie budowy przebywać będzie nie więcej niż czterech pracowników budowlanych i czterech renowatorów jednocześnie. Obecna sytuacja wpłynie na realizację planów. Z tego względu termin oddania prac został wydłużony o dodatkowe 6 miesięcy.
W 2014 roku minister Rolnictwa i Rozwoju wsi zdecydował przywrócić Zespół Pałacowo-Parkowy w Nawojowej potomkom hrabiego Adama Stadnickiego. Powstała spółka, która przygotowała plan rewitalizacji. Jego głównym założeniem jest stworzenie w pałacu Domu Pracy Twórczej, w którym możliwe będzie rozwijanie działalności kulturalnej i naukowej.
Powstanie także centrum konferencyjno-naukowo-biznesowe, hotel, sala konferencyjna, restauracja oraz herbaciarnia. Uporządkowany zostanie także park. Przywrócą w nim ład, niegdyś angielskiego ogrodu, zaplanowanego jeszcze przez Edwarda Stadnickiego z okresu lat 40. XIX w., gdzie do tej pory rosną stare dęby, platany, tuje i cypryśniki.
- Sądeckie uzdrowiska w zimowej scenerii. Przed laty gościła tu holenderska księżniczka
- Oto sądeckie Miss studniówek. Wyglądają zjawiskowo!
- Oto Misterzy studniówek 2020 z Nowego Sącza
- W tych zawodach łatwo znaleźć pracę w Nowym Sączu
- Majątki posłów z Nowego Sącza i Podhala. Milioner na czele
- Nowy Sącz. Te szkoły jazdy najlepiej oceniają kursanci. Która najlepsza? [PRZEGLĄD]
