Nerwowo w Nowym Targu: Podhale ograło Krynicę

Stefan Leśniowski
Hokeiści z Nowego Targu po niebywałych emocjach ostatecznie pokonali KTH Krynica 5:4.

Dreszczowcem uraczyli kibiców hokeiści Podhala i KTH, choć początkowo nic na to nie zapowiadało. Podhale po 20 minutach gry powinno prowadzić co najmniej 5:0, gdyby nie fatalna skuteczność i wręcz świetna postawa Elżbieciaka w bramce.

Tymczasem pierwszą groźną akcję przyjezdni przeprowadzili w 13 minucie i objęli prowadzenie. Rajski obronił strzał Ovšaka, ale dobitka znalazła drogę do siatki. W 36 mine Różański przechwycił "gumę" na niebieskiej linii tercji obronnej i pognał z nią na bramkę gości. W sytuacji jeden na jeden został sfaulowany przez Ovšaka, a karnego za niego wykonywał Baranyk. Nie miał jednak dnia. Ponownie górą był bramkarz. W 42 min Kostecki wyprowadził zabójczą kontrę, pakując krążek backhandem pod poprzeczkę. Różański najbardziej aktywny zawodnik Podhala w 55 min przeprowadził solową akcję, po której Czuy doprowadził do wyrównania. 64 sekundy przed końcem bohater kryniczan Elżbieciak popełnił błąd, który zapewne długo będzie go prześladował. Między nogami przepuścił strzał Dutki z połowy lodowiska.

MMKS Podhale Nowy Targ - KTH Krynica 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Bramki: 0:1 Ovšak (Zabawa) 12.33, 1:1 Jastrzębski 16.00, 2:1 Neupauer (Różański) 16:50, 2:2 Bryła (Żołnierczyk) 30.43, 2:3 Buček (Horny, Dubel) 33.35, 3:3 Czuy (K. Bryniczka, Baranyk) 38.33, 3:4 Kostecki 41.45, 4:4 Czuy (Różański, K. Bryniczka) 54.23, 5:4 Dutka 58.56.
Sędziował: Marczuk (Toruń).
Kary: 10 i 24 min.
Widzów: 700.
MMKS Podhale: Rajski - K. Kapica, Łabuz, Czuy, K. Bryniczka, Różański - Dutka, Cecuła, Bakrlik, Jastrzębski, Baranyk - Sulka, Gaj, Bomba, Neupauer, Kmiecik oraz Michalski. Trener Jacek Szopiński.
KTH: Elżbieciak - Kaperczyk, Ovšak, Buček, Dubel, Horny - Štrach, Kozak, Zabawa, Kostecki, Brocławik - Kruczek, Kurz, Myjak, Bryła, Cieślicki - Zieliński, Żołnierczyk. Trener Josef Doboš.