https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nieoczekiwana zmiana komendanta policji w Wadowicach

Bogumił Storch
mł. insp. Piotr Dziekanowski kierował wadowicką policją od dwóch lat
mł. insp. Piotr Dziekanowski kierował wadowicką policją od dwóch lat KPP Wadowice
Młodszy inspektor Piotr Dziekanowski odchodzi ze stanowiska komendanta policji w Wadowicach. Nieoficjalnie: ma zostać zastępcą komendanta w Suchej Beskidzkiej. Powodów roszady nie podano, ale w mieście aż huczy od plotek.

Komendant wojewódzki w Krakowie zdecydował o odwołaniu z funkcji komendanta powiatowego policji młodszego inspektora Piotra Dziekanowskiego. Nieoficjalnie mówi się, że został przeniesiony do Suchej Beskidzkiej, gdzie będzie zastępcą komendanta powiatowego.

48-letni Piotr Dziekanowski służbę w policji rozpoczął w 1994 roku w komisariacie Kętach. Jest absolwentem wyższej Szkoły policyjne w Szczytnie i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 1998 roku pracował w KPP w Oświęcimiu, od 2001 pełnił funkcję komendanta komisariatu w Kętach, gdzie nadzorował pion prewencji. W 2013 przeszedł do komendy powiatowej w Zakopanem, gdzie pracował jako zastępca komendanta.
Jesienią 2014 r., rozkazem personalnym Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka, został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach

Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

W Wadowicach spekuluje się natomiast o przyczynach tej roszady personalnej. Oficjalnie jej powodem nie są liczne skargi posła Kukiz'15 Józefa Brynkusa do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na to, że wadowicka policja "jest na posyłki" burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.
Burmistrz Klinowski znów wezwał policję

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bo bo
Z tego co się na mieście mówi było tak: Jakaś baba dała burmistrzowi po pysku. To polityczny wróg baby. Przyjechała policja bo przylała urzędnikowi i ją zwinęli. No to do komendy uderzyła poprzednia pani burmistrz, Filipiak, która nie lubi obecnego burmistrza. Poprzedna to PiS i to ponoć ustosunkowana (plotka), a nowy to chyba KODciarz. Komendant starą burmistrz zbył to go PiS wylał z roboty. Lepsza zmiana :) No przynajmniej tak ludzie na mieście opowiadają.
m
misiek
...dobra zmiana....
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska