FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
78. Konkurs Szopek Krakowskich i wystawa pokonkursowa zostaną dostosowane do zasad związanych z reżimem sanitarnym.
Aby uczcić niezwykłą krakowską tradycję oraz szopkarzy w dniu konkursu, w tym roku wypadającym 3 grudnia, o godz. 12.05, gdy zwyczajowo rozpocząłby się korowód szopkarzy wokół Rynku, zabrzmi dźwięk dzwonu Bolesław, a na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku zaprezentowany zostanie reportaż ze wstępnego przeglądu prac konkursowych. Tego dnia także, o godz. 16.00, rozpocznie obrady Sąd Konkursowy. Szopki oceniać będzie jury składające się m.in. z historyków, etnografów, historyków sztuki, architektów i plastyków.
Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi 6 grudnia, o godzinie 14.00 podczas transmisji na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku. Zgodnie z tradycją, nagrodzone szopki zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej w Celestacie. A w związku z zamknięciem Muzeum do 27 grudnia, prace będzie można oglądać od 7 grudnia na stronie internetowej muzeumkrakowa.pl
Tymczasem w wielu punktach Krakowa pojawiły się ekspozycje szopek z poprzednich lat, można je zobaczyć, m.in. na placu Matejki, przy Barbakanie, placu Mariackim, placu św. Marii Magdaleny, placu Szczepańskim, placu przy Collegium Novum, w Jubilacie i Galerii Kazimierz, w witrynie Antykwariatu Abecadło na ul. Kościuszki, w Księgarni Pod Globusem na ul. Długiej, na rogu Siennej i Św. Krzyża.
Kraków. Przepiękne krakowskie szopki. Można je już oglądać n...
