Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Velo Czorsztyn na dwa sposoby
Na pętlę można wyruszyć z różnych miejsc, przy których są wyznaczone parkingi dla samochodów. Najbardziej dogodne parkingi znajdują się w Dębnie Podhalańskim, Maniowach, Kluszkowcach (stacja narciarska Czorsztyn-Ski lub parking przy organach Hasiora).

Przy trasie są też wypożyczalnie rowerów. Tak więc nawet, gdy ktoś przyjedzie bez swojego jednośladu, to także może przejechać tę niezwykłą trasę.

Pierwszy wariant trasy ma długość 30 km. Jest łatwiejszy i obejmuje przepłynięcie jeziorem odcinka między zamkiem w Czorsztynie i Niedzicą. Do dyspozycji są statki lub gondole. Warto jednak sprawdzić wcześniej, czy taka przeprawa ze względu na pogodę będzie możliwa.

Trasa prowadzi po asfaltowych ścieżkach rowerowych stanowiąc w południowej części fragment VeloDunajec oraz ścieżki wokół jeziora po północnym brzegu.

Pokonanie VeloCzorsztyn to nie tylko czynna rekreacja i możliwość zobaczenia niezwykłych widoków łącznie z panoramą Tatr, ale także okazja do krótkiej lekcji historii podczas zwiedzania warowni w Czorsztyna. Można też zobaczyć zamek w Niedzicy. Wszystko zależy od tego, ile mamy czasu na wycieczkę.

Północny brzeg jeziora jest bardziej płaski. Tutaj można odpocząć w specjalnie przygotowanych miejscach w zatoczkach i przystaniach, czy punktach gastronomicznych.

Dłuższa wersja VeloCzorsztyn dla zaawansowanych
W drugim wariancie do pokonania jest 40 km. W większości przebiega jak w wariancie pierwszym. W tym przypadku jednak nie przeprawy statkiem przez jezioro. Za to jest podjazd pod przełęcz Osice i stąd właśnie jest to trasa dla kolarzy i zaawansowanych miłośników jednośladów.





Więcej zdjęć:
Źródło: visitmalopolska.pl
