Najnowsze projekty Plicha to zbiór doświadczeń zebranych na przestrzeni lat.
Pokaz poprzedziła wystawa artysty, prezentowana w Galerii Krypta Ojców Pijarów przy ulicy Pijarskiej 2 w Krakowie w maju. Uczestnicy mieli wyjątkową okazję zapoznać się z dorobkiem artysty, który swoimi projektami zachwycał nie tylko polskie, ale również paryskie wybiegi mody.
Projektant wychował się na Podhalu, gdzie uczył się malarstwa przez 10 lat u profesor Jadwigi Król-Wilczek. Fascynował się wówczas Witkacym i secesją.
Jako szesnastolatek zadebiutował pokazem mody 28 go grudnia 1996 roku. W wieku 17 lat na deskach Teatru Witkacego w Zakopanem jako pierwsza uczyła go śpiewu aktorka Marta Szmigielska-Arnold. W 1999 roku przeprowadził się do Krakowa i zaczął kształcić swój głos w Laboratorium Głosu profesor Olgi Szwajgier i w tym właśnie czasie przyjął pseudonim artystyczny PLICH oraz stworzył swoje logo, które funkcjonuje do dziś. Od listopada 2022 projektant swoje swoje atelier ma przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie.
Latem 2021 roku w Pałacu Potockich Plich pokazał swoją kolekcję inspirowaną wawelskimi arrasami. W projektach Plicha pojawiły się ręcznie malowane elementy i szczerozłote zdobienia, a dopełnione złotą biżuterią projektu Plicha.
"Sztuka PLICHa przeczy doraźności i ulotności fast fashion. Jego modele szyte są na miarę w myśl filozofii: mniej znaczy więcej, mniej znaczy lepiej" - czytamy na stronie internetowej projektanta.
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
