„Szansa na sukces” to pierwszy polski program telewizyjny typu talent-show. Był emitowany przez dziewiętnaście lat w telewizyjnej Dwójce od 1993 roku – i wyprzedził zarówno „Idola”, jak i „Mam talent” czy „The Voice Of Poland”. To dzięki temu show poznaliśmy takie piosenkarki, jak Justyna Steczkowska, Ania Wyszkoni, Kasia Cerekwicka, Ewa Farna, Joanna Kulig czy Kasia Stankiewicz z Varius Manx. Show zniknęło z anteny, kiedy prowadzący je dziennikarz – Wojciech Mann – zrezygnował z jego prowadzenia.
Pierwsze informacje o reaktywacji programu pojawiły się na początku lutego. Od razu mówiło się jednak, że w roli prowadzącego nie zobaczymy już Wojciecha Manna. TVP zorganizowała cztery duże castingi – w Warszawie, Białymstoku, Katowicach i Gdańsku. Uczestnicy musieli przygotować dwa utwory w języku polskim i w zależności od preferencji – przynieść ze sobą podkłady muzyczne na pendrive lub śpiewać a cappella. Górnej granicy wieku nie ustalono, a dolna została wyznaczona na 12 rok życia.
Nowa „Szansa na sukces” będzie nosiła podtytuł „Opole 2019” – i będzie miała na celu wyszukanie nowych talentów na festiwal polskiej piosenki. To oznacza również, że uczestnicy programu będą wykonywali piosenki, które wcześniej można było usłyszeć w Opolu.
Premierowe odcinki programu „Szansa na sukces. Opole 2019” telewizyjna Jedynka będzie pokazywać niedzielne wieczory o godz. 21.15, począwszy od 7 kwietnia. Oznacza to, że muzyczny projekt zastąpi popularne „Sanatorium miłości”. Show zakończy się tuż przed 56. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu, który w tym roku odbędzie się od 14 do 17 czerwca.
Wśród potencjalnych kandydatów do prowadzenia programu wymienia się trzech prezenterów: Artura Orzecha (komentator festiwalu Eurowizji), Tomasza Wolnego (prezenter „Panoramy” i „Pytania na śniadanie”) oraz Damiana Michałowskiego (gospodarz „Wyspy przetrwania”).
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Brexit bolesny dla Polaków?