Ośrodek Kultury Norwida - organizator korowodu - i mieszkańcy dzielnicy, wytypowali 50 postaci, a wśród nich: urbanistę Tadeusza Ptaszyckiego, murarza Piotra Ożańskiego, malarza Jana Matejkę, legendarną Wandę i reżyserkę teatralną Krystynę Skuszankę. Ich wizerunki trafiły na plakaty, flagi, do książki i gry planszowej. W tym roku, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią Korowód Nowohucki znów wyszedł na ulice.
Tym razem jego głównymi bohaterkami zostały kobiety: architektka Marta Ingarden i projektantka Irena Pać-Zaleśna, murarka, przodowniczka pracy Zofia Włodek oraz piękne kelnerki z kawiarni Stylowa! Legendarne kobiety Nowej Huty przewodziły korowodowi nowohucian, w którym królował styl lat 60.
Barwny orszak przeszedł aleją Róż, aleją Przyjaźni i ulicą Stanisława Mierzwy aż na plac na osiedlu Willowym, gdzie w latach 50. i 60. odbywały się słynne nowohuckie potańcówki pod gołym niebem. Tańców nie może zabraknąć podczas święta Nowej Huty - w sobotni wieczór nowohucianie zatańczą, jak kilka dekad temu pierwsi mieszkańcy nowej dzielnicy - pod chmurką. Do tańca przygrywał będzie Krakow Street Band.
Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.
- Przecież na te zdjęcia można patrzeć bez końca! Kraków z lat 90. to jak inna planeta
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą!
- Horoskop na czerwiec 2023 dla wszystkich znaków zodiaku
- W małopolskich lasach już rosną grzyby! Pierwsze okazy robią wrażenie
- Pierwsi plażowicze pojawili się już na Zakrzówku. Można już kąpać się tam legalnie!
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
