Z gry w PingPlace skorzystać może każdy
Trwają ostatnie prace, aby salę w budynku przy Osiedlu Albertyńskim 1 w Krakowie dostosować do potrzeb fanów ping-ponga. Oczywiście oferta jest dla trenujących bardziej wyczynowo, jak i amatorów.
- Zamysł powstania sali był taki, aby paroma kliknięciami, bez kontaktu telefonicznego, wygodnie, móc zarezerwować stół i zagrać w tenisa stołowego w komfortowych warunkach - informuje Jan Kaczor, który z Szymonem Kołodziejem są trenerami tenisa stołowego i organizatorami projektu.
Jak to wygląda w praktyce? Przez internet dokonuje się rezerwacji jednego z sześciu stołów w danym terminie. SMS-em otrzymuje się kod, który wpisać należy na pin-padzie znajdującym się przy wejściu na salę (kod jest aktywny kwadrans przed i po po rezerwacji, to czas na przebranie się oraz zmianę obuwia).
Światło nad wynajętym stołem automatycznie zapala się i gaśnie po upływanie czasu wykupionego dostępu. Dla korzystających są na miejscu bezpłatne rakietki do gry, trzeba jedynie mieć piłeczki, będzie do tego stosowny automat zakupowy, jeśli ktoś nie ma swoich. Do dyspozycji zawodników są też dwie przebieralnie, szafki ze skrytkami, automat z napojami i przekąskami, a także sofa i ławeczki do odpoczynku.
W PingPlace można grać przez siedem dni w tygodniu
Co istotne, w PingPlace grać będzie można naprawdę długo i praktycznie o dowolnej porze. Sala będzie czynna siedem dni w tygodniu, w godzinach 6-24. W ofercie planowane są abonamenty i karnety. Opłata za rezerwację stołu to:
35 zł - od poniedziałku do piątku w godz. 6-15
40 zł - od poniedziałku do piątku w godz. 15-24, sobota i niedziela
Okazja na przetestowanie PingPlace będzie 9 lutego. Wówczas organizatorzy planują dzień otwarty, ze stołów skorzystać można wtedy bezpłatnie.
Miejsca rezerwować można przez internet pod tym linkiem
