Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy dyrektor 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Prof. Bartłomiej Guzik przejmuje obowiązki

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Dr hab. n. med. Bartłomiej Guzik, prof. UJ
Dr hab. n. med. Bartłomiej Guzik, prof. UJ arch. prywatne
Pod koniec minionego tygodnia odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dyrektora 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. W uroczystości wzięli udział żołnierze i pracownicy szpitala, a także zaproszeni goście. Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej, do pełnienia obowiązków dyrektora szpitala został powołany dr hab. n. med. Bartłomiej Guzik, prof. UJ.

Jak poinformował szpital: - Przekazujący obowiązki cz. p. o. dyrektora płk lek. Janusz Piskorowski podziękował wszystkim kierownikom i pracownikom szpitala za pracę oraz złożył gratulacje i życzenia Panu prof. Bartłomiejowi Guzikowi obejmującemu obowiązki dyrektora. Profesor Bartłomiej Guzik zadeklarował gotowość w dążeniu do dalszego rozwoju szpitala.

W uroczystości udział wzięli Zastępca Dyrektora Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia płk Robert Gregulski oraz kierownicy komórek organizacyjnych i pracownicy 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie.

Dr hab. n. med. Bartłomiej Guzik

Lekarz, kardiolog, internista dotychczas pracujący w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Prof. Bartłomiej Guzik jest pełnomocnikiem prorektora UJ  Collegium Medicum do spraw pomocy humanitarnej. Pasjonat podróży, pływania, rowerów i sztucznej inteligencji. Od ponad 25 lat działa charytatywnie. Twórca Specjalistycznego Szpitala Polowego na Rynku w Krakowie dla Biednych i Potrzebujących. Prof. Guzik jest prezesem Fundacji Kształcenia Medycznego, a także członkiem Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Jest założycielem i prezesem Fundacji Centrum Dobroczynności Lekarskiej im. prof. Teresy Adamek-Guzik i Jana Guzika. W ramach „Doctors Africa” m.in. przygotowuje poszczególne misje, a na miejscu szkoli felczerów czy pielęgniarzy i opiekunów medycznych m.in. diagnostyki, leczenia i wykonywania drobnych zabiegów.

W 2022 roku prof. Guzik został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości, przyznanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska