https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Czy MZD zmieni organizację ruchu w rynku? Jest taki plan

Tatiana Biela
Liczba ludności województwa (stan w dniu 31 grudnia 2023 roku): 80358Zostało zawartych 268	małżeństwUrodziło się 646 maluszków	Zmarło aż 758 osób, w tym 1 niemowlakZ tych liczb wynika, że przyrost naturalny jest ujemy (-112 osób)
Liczba ludności województwa (stan w dniu 31 grudnia 2023 roku): 80358Zostało zawartych 268 małżeństwUrodziło się 646 maluszków Zmarło aż 758 osób, w tym 1 niemowlakZ tych liczb wynika, że przyrost naturalny jest ujemy (-112 osób) Janusz Bobrek
MZD planuje zmianę organizacji ruchu na nowosądeckim rynku. Dotychczasowe zasady obowiązywały co najmniej dwadzieścia lat, ale służby wojewody nakazały je zmienić. - MZD dokona wszelkich starań, aby projekt zmienionej organizacji ruch wiązał się z jak najmniejszą liczbą niedogodności mieszkańców miasta i regionu przyzwyczajonych do poruszania się po centrum stolicy regionu na dotychczasowych zasadach - deklaruje Konrad Poręba, kierownik działu organizacyjnego nowosądeckiego MZD.

Pierwsza wzmianka o planowanej reorganizacji ruchu pojawiła się na blogu "Polskie drogi", prowadzonym przez Jerzego Migdałę. Bloger, zajmujący się tematyką organizacji ruchu w różnych miejscach w Polsce, już kilkanaście miesięcy temu zwrócił uwagę na fakt, że w centrum Nowego Sącza znajdują się znaki nakazujące ruch okrężny, podczas gdy jednocześnie w rynku funkcjonuje zarówno przystanek autobusowy, jak i parking.

- Zawsze mnie to zastanawiało, dlaczego tak jest, skoro na skrzyżowaniu (o ruchu okrężnym przyp. red.) i w odległości do 10 m od tego skrzyżowania nie można się nawet zatrzymywać - wyrażał swoje wątpliwości.

Migdała zwrócił się w tej sprawie do prezydenta miasta, Miejskiego Zarządu Dróg, a później (zarzucając miastu niechęć do współpracy) także do służb wojewody małopolskiego. Te zaś po analizie zebranych materiałów, zdecydowały się zainterweniować i nakazać MZD zmianę organizacji ruchu.

Miejski Zarząd Dróg przygotował zatem projekt, którego celem jest usunięcie z rynku ruchu okrężnego oraz potraktowanie placu na którym posadowiony jest ratusz oraz odchodzących z rynku dróg jako zbioru skrzyżowań. Zmiany dotyczyć będą nie tylko samego rynku, ale także ulic: Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego, Romanowskiego, Klementyny Hoffmanowej, Antoniego Dunajewskiego, Lwowskiej ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wąskiej.

- Ostateczny projekt stałej organizacji ruchu dla ul. Rynek podlega obecnie opiniowaniu przez odpowiednie organy i dopiero wówczas, po uzyskaniu pozytywnych opinii, wejdzie w życie - wyjaśnia w rozmowie z Gazetą Krakowską Konrad Poręba.

Na razie nie wiadomo zatem czy wspomniany projekt uzyska wymaganą akceptację i przede wszystkim, kiedy nakazane przez służ by wojewody zmiany wejdą w życie.

70 % firm wskazuje problem ze znalezieniem specjalistów

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska