https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Czy MZD zmieni organizację ruchu w rynku? Jest taki plan

Tatiana Biela
Liczba ludności województwa (stan w dniu 31 grudnia 2023 roku): 80358Zostało zawartych 268	małżeństwUrodziło się 646 maluszków	Zmarło aż 758 osób, w tym 1 niemowlakZ tych liczb wynika, że przyrost naturalny jest ujemy (-112 osób)
Liczba ludności województwa (stan w dniu 31 grudnia 2023 roku): 80358Zostało zawartych 268 małżeństwUrodziło się 646 maluszków Zmarło aż 758 osób, w tym 1 niemowlakZ tych liczb wynika, że przyrost naturalny jest ujemy (-112 osób) Janusz Bobrek
MZD planuje zmianę organizacji ruchu na nowosądeckim rynku. Dotychczasowe zasady obowiązywały co najmniej dwadzieścia lat, ale służby wojewody nakazały je zmienić. - MZD dokona wszelkich starań, aby projekt zmienionej organizacji ruch wiązał się z jak najmniejszą liczbą niedogodności mieszkańców miasta i regionu przyzwyczajonych do poruszania się po centrum stolicy regionu na dotychczasowych zasadach - deklaruje Konrad Poręba, kierownik działu organizacyjnego nowosądeckiego MZD.

Pierwsza wzmianka o planowanej reorganizacji ruchu pojawiła się na blogu "Polskie drogi", prowadzonym przez Jerzego Migdałę. Bloger, zajmujący się tematyką organizacji ruchu w różnych miejscach w Polsce, już kilkanaście miesięcy temu zwrócił uwagę na fakt, że w centrum Nowego Sącza znajdują się znaki nakazujące ruch okrężny, podczas gdy jednocześnie w rynku funkcjonuje zarówno przystanek autobusowy, jak i parking.

- Zawsze mnie to zastanawiało, dlaczego tak jest, skoro na skrzyżowaniu (o ruchu okrężnym przyp. red.) i w odległości do 10 m od tego skrzyżowania nie można się nawet zatrzymywać - wyrażał swoje wątpliwości.

Migdała zwrócił się w tej sprawie do prezydenta miasta, Miejskiego Zarządu Dróg, a później (zarzucając miastu niechęć do współpracy) także do służb wojewody małopolskiego. Te zaś po analizie zebranych materiałów, zdecydowały się zainterweniować i nakazać MZD zmianę organizacji ruchu.

Miejski Zarząd Dróg przygotował zatem projekt, którego celem jest usunięcie z rynku ruchu okrężnego oraz potraktowanie placu na którym posadowiony jest ratusz oraz odchodzących z rynku dróg jako zbioru skrzyżowań. Zmiany dotyczyć będą nie tylko samego rynku, ale także ulic: Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego, Romanowskiego, Klementyny Hoffmanowej, Antoniego Dunajewskiego, Lwowskiej ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wąskiej.

- Ostateczny projekt stałej organizacji ruchu dla ul. Rynek podlega obecnie opiniowaniu przez odpowiednie organy i dopiero wówczas, po uzyskaniu pozytywnych opinii, wejdzie w życie - wyjaśnia w rozmowie z Gazetą Krakowską Konrad Poręba.

Na razie nie wiadomo zatem czy wspomniany projekt uzyska wymaganą akceptację i przede wszystkim, kiedy nakazane przez służ by wojewody zmiany wejdą w życie.

70 % firm wskazuje problem ze znalezieniem specjalistów

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Szokujące wyznanie żony piłkarza Cracovii. "Był nikim, znienawidzony przez kibiców"

Szokujące wyznanie żony piłkarza Cracovii. "Był nikim, znienawidzony przez kibiców"

Większe bezpieczeństwo cyfrowe klientów. TAURON wdraża blockchain

Większe bezpieczeństwo cyfrowe klientów. TAURON wdraża blockchain

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska