Firma nabyła od miasta działkę po starej tandecie za 30 mln zł. Reklama na budowie obiektu zapowiada od dawna otwarcie galerii na przełomie 2012 i 2013 r., jednak z zaawansowania robót i wypowiedzi dyrektora Wasiłka jasno wynika, że o takim terminie nie ma już mowy. - Orientacyjny czas ustalaliśmy 2,5 roku temu, kiedy dopiero konkretyzował się projekt galerii - zastrzega dyrektor Wasiłek.
Zapewnia, że obiekt powstaje zgodnie z harmonogramem przyjętym z wykonawcą i nie ma żadnych trudności technicznych.
- Jedyne kłopoty, jakie się mogą pojawić, to ewentualne mrozy podobne do tych z lutego ubiegłego roku - nadmienia. Z jego wypowiedzi wynika, że obecnie trwają prace nad zamknięciem całej kubatury i wkrótce zaczną się roboty wykończeniowe wewnątrz potężnego gmachu.
Cała powierzchnia galerii wyniesie około 75 tysięcy metrów kwadratowych. Z tego na sam handel przewidziano 36 tys. Trzy Korony będą miały także kondygnację podziemną przeznaczoną na dwupoziomowy parking i duży market spożywczy. - Na parkingu stworzymy miejsca dla 800 samochodów - wylicza dyrektor Wasiłek. - Podziemna powierzchnia przeznaczona na ten cel spełnia normy przyjęte dla galerii handlowych. Wiem, że w miejscu, gdzie jest, czyli przy skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Krańcowej, są obecnie kłopoty z zaparkowaniem aut.
Bezpłatny, podziemny parking może więc rozwiązać problemy kierowców ze znalezieniem wolnych miejsc parkingowych w centrum miasta.
Na poziomie "minus jeden" najważniejszym obiektem handlowym będzie sieciowy sklep spożywczy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przestronne pomieszczenia zajmie francuski E.Leclerc. Pozostałe firmy, które chcą wynająć powierzchnie w galerii to między innymi: Inditex, Stradivarius, LPP Reserved, House, Cropp Town, Mohito, Home&You, New Band, Martes Sport, H&M, McDonald's oraz multipleks Helios z pięcioma salami kinowymi. - Nasza galeria będzie mieć ofertę kompleksową, którą ująć można skrótowo: handel- usługa-rozrywka - podkreśla dyr. Wasiłek. - Dziś już nie wystarczą same promocje cenowe, żeby przyciągnąć klientów.
Poziom ",minus jeden" to przede wszystkim handel spożywczy i usługi w rodzaju pralni. Poziom "zerowy" i "puls jeden" to markowe sklepy, których w sumie ma być około 130. Na najwyższym poziomie znajdą się sale kinowe.
Nie wszystkie powierzchnie handlowe są już zajęte przez najemców. Spółka CD Locum kończy negocjacje z różnymi partnerami. Szczegółów nie ujawnia.
Sam inwestor nie będzie prowadził naboru pracowników. - Te sprawy należą do naszych partnerów wynajmujących powierzchnię - wyjaśnia dyrektor Wasiłek. - Liczymy, że w galerii znajdzie zatrudnienie nawet do tysiąca nowych pracowników.
Moda w przedwojennym Krakowie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
