sportowy24
  Nowy Sącz. Marcin Dulko to wielokrotny mistrz świata. Teraz...

  Nowy Sącz. Marcin Dulko to wielokrotny mistrz świata. Teraz walczy dla Sącza [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Tatiana Biela

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Dzięki Fundacji „Będzie dobrze” realizuję swoje marzenia - mówi Marcin Dulko, Ślązak z Bytomia, który reprezentuje Nowy Sącz
  1/18
  przejdź do galerii

  Dzięki Fundacji „Będzie dobrze” realizuję swoje marzenia - mówi Marcin Dulko, Ślązak z Bytomia, który reprezentuje Nowy Sącz

  Marcin Dulko z Bytomia to wielokrotny mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Ten rodowity Ślązak będzie jednak reprezentował Nowy Sącz na arenie polskiej i międzynarodowej.
  Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Polski, Puchar Świata i Europy, to tylko kilka przykładów imprez sportowych, w których brał udział utytułowany 25 - latek z Bytomia.

  - Lubię wygrywać wszystko, co się da - deklaruje sportowiec, który, zrezygnował ze startów w barwach bytomskiego klubu Skarpa, aby zasilić Fabrykę Talentów starosądeckiej fundacji „Będzie dobrze”. - Już jako reprezentant Nowego Sącza zdobyłem tytuł Mistrza Świata Federacji WUAP - opowiada Marcin Dulko, dla którego był to kolejny mistrzowski tytuł w karierze.

  - Nie liczę swoich tytułów, ale jest i grubo ponad dziesięć - podkreśla bytomski siłacz, którego rekord w podnoszeniu sztangi leżąc wynosi 197, 5 kg.

  Chcę pracować na swój sukces  Marcin Dulko zajmuje się sztangą od kilku lat. Wcześniej trenował sporty zespołowe takie jak piłka nożna czy rugby, ale postanowił spróbować czegoś na własny rachunek.

  - Chciałem sam pracować na swój sukces, a sport drużynowy to praca zespołowa - tłumaczy.

  Sportowiec z Bytomia zaczął skromnie, od 50 kilogramów, ale potem było już znacznie „ciężej” i Marcin przechodził stopniowo do 80, 100 czy 120 kilogramów. Praca przynosiła konkretne efekty bo od czterech, pięciu lat zawsze zajmował medalowe miejsce na podium.

  - Lubię być na topie cały czas, a nie tylko na konkretnych zawodach - deklaruje.

  Choć Marcin lubi wygrywać, nie boi się porażek i szanuje swoich przeciwników.

  - Widocznie był po prostu tego dnia lepszy - podsumowuje.

  Jest pewny siebie i waleczny  Anna Pych ma pod swoją opieką zarówno sportowców, jak i utalentowanych artystów. Jak sama wspomina, Marcin Dulko zwrócił jej uwagę swoją pewnością siebie, walecznością oraz tym, że nigdy się nie poddaje.

  - Obserwowałam z dystansu jego karierę i zaczęłam się obawiać, że ten młody i zdolny sportowiec zaprzepaści swój talent przez brak odpowiedniej opieki - opowiada.

  Anna Pych czytała wpisy Marcina na Facebooku i kiedy dowiedziała się, że sportowiec nie może liczyć na wsparcie swojego dotychczasowego klubu, postanowiła mu pomóc.

  - Zdecydowaliśmy z Zarządem fundacji, że weźmiemy Marcina pod nasze skrzydła, dzięki czemu nie zmarnuje swojego talentu, a Sądecczyzna zyska utytułowanego reprezentanta.

  To była dobra decyzja  Marcin bez żalu opuścił dotychczasowy klub i jak mówi jest bardzo zadowolony ze współpracy z sądecką Fabryką Talentów.

  - Mogę liczyć na ich wsparcie, a to z kolei podnosi moją motywację do walki o dalsze sukcesy sportowe - zapewnia.

  Marcin ma przed sobą kolejny cel. Chce przekroczyć magiczną granicę 200 kilogramów i jest przekonany, że mu się to uda. - Aby podnieść wymarzone 210 kilogramów potrzebuję jeszcze trzech, czterech lat - podsumowuje.

  POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce