Jak podkreśla Kazimierz Pazgan, twórca znanej sadeckiej firmy spożywczej podpisanie umowy z Amerykanami pozwoli Konspolowi wkroczyć na zupełnie nowy poziom. Dzięki wsparciu Grupy Cargill Konspol ma zyskać dostęp do nowych rynków oraz zwiększyć swoją siłę inwestycyjną.
- Cargill będzie kontynuował działalność Grupy Konspol, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek - zapewnia Pazgan.
Choć nowy właściciel oznacza dla sądeckiego przedsiębiorstwa zmianę skali działania, Pazgan przekonuje, że Cargill jako firma rodzinna ma podobne co twórca Konspolu podejście do biznesu.
- To gwarantuje zachowanie tożsamości i docenienie wartości zespołu, który budowaliśmy przez lata - mówi .
Z kolei, Chris Langholz, prezes Cargill Global Poultry uważa, że kierowany przez niego koncern pozwoli jeszcze skuteczniej wykorzystywać dotychczasowe atuty Konspolu na rynku globalnym.
Cargill jest globalnym liderem w sektorach: rolnictwa, produkcji żywności i przetwórstwa spożywczego. Firma prowadzi działalność od ponad 153 lat, pracując z klientami w ponad 125 krajach.
Jak wynika z komunikatu, pieniądze pochodzące ze sprzedaży Konspolu rodzina Pazganów chce zainwestować w biznes w krajach Europy Wschodniej.
-Wśród ambitnych planów, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji. Pazganowie chcą też być aktywnymi inwestorami na dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Wschodniej. Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości. W niedalekiej przyszłości planuje duże projekty inwestycyjne również w tym obszarze - można przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym firmy.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że za decyzją o sprzedaży firmy Amerykanom mogły stać problemy z inwestycjami Konspolu w Indonezji.
DZIEJE SIĘ W NOWYM SĄCZU - SPRAWDŹ
FLESZ: Nowe fotoradary. Będzie ich dwa razy więcej
