https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Pazganowie sprzedali Konspol Amerykanom z koncernu Cargill

Tatiana Biela
Kazimierz Pazgan stworzył firmę, która przez lata była liderem w przemyśle drobiarskim
Kazimierz Pazgan stworzył firmę, która przez lata była liderem w przemyśle drobiarskim Stanisław Śmierciak
Rodzina Pazganów oraz przedstawiciele firmy Cargill podpisali umowę, na mocy której grupa Konspol zostanie włączona do struktur amerykańskiego koncernu. Wstępną umowę w tej sprawie podpisano jesienią ubiegłego roku.

Jak podkreśla Kazimierz Pazgan, twórca znanej sadeckiej firmy spożywczej podpisanie umowy z Amerykanami pozwoli Konspolowi wkroczyć na zupełnie nowy poziom. Dzięki wsparciu Grupy Cargill Konspol ma zyskać dostęp do nowych rynków oraz zwiększyć swoją siłę inwestycyjną.

- Cargill będzie kontynuował działalność Grupy Konspol, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek - zapewnia Pazgan.

Choć nowy właściciel oznacza dla sądeckiego przedsiębiorstwa zmianę skali działania, Pazgan przekonuje, że Cargill jako firma rodzinna ma podobne co twórca Konspolu podejście do biznesu.

- To gwarantuje zachowanie tożsamości i docenienie wartości zespołu, który budowaliśmy przez lata - mówi .

Z kolei, Chris Langholz, prezes Cargill Global Poultry uważa, że kierowany przez niego koncern pozwoli jeszcze skuteczniej wykorzystywać dotychczasowe atuty Konspolu na rynku globalnym.

Cargill jest globalnym liderem w sektorach: rolnictwa, produkcji żywności i przetwórstwa spożywczego. Firma prowadzi działalność od ponad 153 lat, pracując z klientami w ponad 125 krajach.

Jak wynika z komunikatu, pieniądze pochodzące ze sprzedaży Konspolu rodzina Pazganów chce zainwestować w biznes w krajach Europy Wschodniej.

-Wśród ambitnych planów, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji. Pazganowie chcą też być aktywnymi inwestorami na dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Wschodniej. Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości. W niedalekiej przyszłości planuje duże projekty inwestycyjne również w tym obszarze - można przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym firmy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że za decyzją o sprzedaży firmy Amerykanom mogły stać problemy z inwestycjami Konspolu w Indonezji.

DZIEJE SIĘ W NOWYM SĄCZU - SPRAWDŹ

FLESZ: Nowe fotoradary. Będzie ich dwa razy więcej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

L
Luffer
Sprzedał, dopóki biurwy z Bartoszyc nie próbowały puścić go w skarpetkach z byle powodu.
g
gosc
Dobra zmiana to cały naród wykoncza.
A
Adam Krakowski
Los prywatnego inwestora w Polsce niepewny "dobra zmiana " będzie nacjonalizować - amerykanie przynajmniej mogą się bronić przez interwencje ich ambasadora .
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska