FLESZ - Polskie mieszkania w ogonie Europy?
Akcja tworzenia Centralnej Ewidencji Energetycznej Budynków dotyczy nie tylko Małopolski. Obowiązkiem tym objęci zostali obywatele całego kraju. Czasu jest niewiele.
- Na wypełnienie tego obowiązku, każdy będzie miał tylko sześć miesięcy. Jeśli obywatel tego obowiązku nie dopełni, może zostać ukarany karą w wysokości od 50 do nawet 5 tysięcy złotych - informuje Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Jak dodaje, jest to zadanie powierzone samorządom i jeżeli nie osiągnie on współczynnika 70 procent zgłoszeń, to będzie musiał liczyć się z karą w wysokości od 50 tysięcy do nawet 500 tysięcy złotych.
Zmiany związane są z likwidacją o 1 lipca bieżącego roku dotychczasowej bazy danych i stworzenie nowej, aktualnej. Wnioski będzie można wypełnić za pośrednictwem internetu lub przynosząc zgłoszenie osobiście do Urzędu Miasta.
- Na stronie internetowej miasta podane są linki oraz formularze, które można pobrać i wypełnić. Jeśli ktoś nie będzie mógł sobie z tym poradzić, to zapraszamy go do nas. Służymy pomocą w Wydziałe Środowiska Urzędu Miasta w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 5, I piętro - dodaje Tabasz.
W gestii samorządu będzie również kontrolowanie wypełnienia tego obowiązku przez mieszkańców miasta.
