FLESZ - Jak się zachować, gdy zaatakuje Cię pies
Jak wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk - Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, policja we współpracy z prokuratorem skierowała do sądu wniosek o areszt zapobiegawczy.
- Sąd przychylił się do tej prośby i 8 października zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - mówi.
Mężczyzna spędzi w areszcie trzy miesiące, tam też poczeka na wyrok w swojej sprawie.
- Za przestępstwo znęcania się nad rodziną grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - wyjaśnia sądecka policjantka.
Iwona Grzebyk - Dulak, w imieniu sądeckiej policji apeluje również do mieszkańców miasta, aby reagowali na wszelkie oznaki przemocy domowej.
- Brak reakcji z naszej strony, to ciche przyzwolenie. Każdy, kto chociażby przypadkowo stał się świadkiem takiego zachowania powinien działać. Przemoc domowa, to zjawisko które się nasila a szybka reakcja może wiele zmienić - podkreśla.
Rzeczniczka sądeckiej policji przypomina również, że ofiara przemocy może liczyć na pomoc różnych instytucji.
Gdzie ofiary przemocy domowej mogą szukać wsparcia?
- Numer alarmowy 112
- Aplikacja „Alarm 112”
- Aplikacja „Moja Komenda”
- Platforma „Policja E-usługi”
- Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie
Dla osób chcących uzyskać fachową poradę możliwym jest także skorzystanie z Policyjnego Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP
- Aplikacja „Twój Parasol”
