FLESZ - Produkty od Nestlé są niezdrowe?

Jak zwraca uwagę Research Partner, ostatni miesiąc obfitował w ciekawe wydarzenia, szczególnie o charakterze gospodarczym. Pozyskanie środków z Europejskiego Funduszu Odbudowy oraz ogłoszenie Nowego Ładu mogły wpłynąć na zmianę preferencji politycznych Polaków, a w szczególności wzrost akceptacji dla ugrupowania rządzącego. Czy tak się stało?
Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 13 czerwca, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 31,1 procent respondentów, co oznacza wzrost poparcia dla tej partii o ponad trzy punkty procentowe w stosunku do fali badania sprzed miesiąca. Wciąż zyskuje ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni i poparłoby je prawie 25 proc. badanych. Spada poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, która cieszyłaby się poparciem 16 proc. ankietowanych.

W parlamencie znalazłaby się jeszcze reprezentacja posłów Lewicy, na którą swój głos oddałoby 6,8 proc. Polaków oraz Konfederacji, którą poparłoby 6,1 proc. respondentów. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Niespełna 10 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos, co oznacza spadek o prawie trzy punkty procentowe w stosunku do fali z przełomu kwietnia i maja. Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 67 proc.
Ostatnie badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 4-7 czerwca, na ogólnopolskiej próbie 1106 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- W tych znakach zodiaku łatwo się zakochać
- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020
- Oto finalistki Miss Małopolski i Miss Małopolski Nastolatek
- Drapacze chmur i 100 tysięcy mieszkańców. Tak ma wyglądać nowa dzielnica Krakowa
- Kraków. Najlepsi z najlepszych mistrzów parkowania. Przeszli samych siebie!