W trakcie 14-dniowego szkolenia instruktorzy uczyli kandydatów podstaw wojskowego rzemiosła. Szkolenie ma charakter modułowy i obejmujące szereg obszarów stanowiących podstawę wykorzystywaną w późniejszych etapach. Rdzeń stanowi oczywiście szkolenie bojowe, w którym realizuje się między innymi zagadnienia związane z taktyką indywidualną. Choć to dopiero wstęp, już na tym poziomie, dochodzi do pierwszej weryfikacji.
„Szkolenie podstawowe wiąże się z ogromnym wysiłkiem fizycznym, ale również z wytrwałością psychiczną. W dniu dzisiejszym przygotowaliśmy dla naszych rekrutów szereg zagadnień, które mają na celu zweryfikowanie nabytych przez nich umiejętności. Program jest napięty. Sprawdzamy przyszłych żołnierzy m.in. pod kątem umiejętności strzeleckich, przekazywania sobie sygnałów, reakcji na kontakt ogniowy, nawigacji w terenie czy pierwszej pomocy na polu walki” – tłumaczy kpt. Adam Trębacz Oficer Prasowy 11 MBOT
Nowi żołnierze doskonale wiedzą, że na tym nie kończy się ich nauka wojskowego rzemiosła. Pełne wyszkolenie terytorialsa trwa 3 lata.
Zwieńczeniem szkolenia będzie uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w sobotę, 02 grudnia 2023r., o godzinie 11:00, na Rynku głównym w Nowym Targu.
Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Małopolskich Terytorialsów zapraszamy do zgłaszania się za pośrednictwem najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji WCR (dawne WKU).
Sztuczna inteligencja przewidzi pogodę

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Gdzie na sanki w Krakowie? Lista najlepszych górek do zjeżdżania na sankach MAPA
- Tak wyglądają wnętrza legendarnego hotelu Cracovia. Niebawem powstanie tu nowe muzeum
- Horoskop miłosny na grudzień 2023. Zobacz, co cię czeka w nadchodzących tygodniach!