https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odsłaniamy kulisy dramatu gwiazdy Muszynianki

Rafał Kamieński
Kinga Kasprzak
Kinga Kasprzak Bartłomiej Tokarczyk
Polska reprezentacja kobiet w siatkówce zaczyna w sobotę grę w Mistrzostwach Europy. W kadrze zabraknie jednak zawodniczki mistrzyń Polski Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna Kingi Kasprzak. Tak więc zespół z uzdrowiska na parkietach w Serbii i Włoszech będą reprezentować tylko dwie zawodniczki Milena Radecka i Agnieszka Bednarek Kasza.

Zobacz także:

Kwestia pominięcia Kingi Kasprzak w kadrze na mistrzostwa Europy wywołała sporo kontrowersji, ale powody są bardziej poważne niż przypuszczano. Potwierdził się niestety pesymistyczny scenariusz. Kinga Kasprzak wróciła ze zgrupowania kadry narodowej z poważną kontuzją mięśni brzucha i konieczna będzie operacja. Zawodniczka wróci do gry najwcześniej w grudniu. W związku z błędnymi, a często również nieprawdziwymi informacjami na temat stanu zdrowia Kingi Kasprzak klub postanowił szczegółowo przedstawić kulisy kontuzji, sposobu leczenia oraz ostateczną diagnozę zawodniczki.

Oto treść oświadczenia:
Kinga Kasprzak nabawiła się pierwszej kontuzji 6 sierpnia w trakcie meczu World Grand Prix przeciwko Dominikanie w Bydgoszczy. Według wstępnej diagnozy zawodniczka miała naciągnięte mięśnie brzucha, co w praktyce powinno wyłączyć ją z gry przez kilkanaście kolejnych dni. Kontuzja pogłębiła się jednak dzień później, kiedy Kinga pojawiła się na boisku w meczu z Włochami. Zostały wówczas naderwane mięśnie brzucha, a do dalszych komplikacji doszło w trakcie Memoriału Agaty Mróz. W tym czasie organem decydującym o leczeniu zawodniczki był trener i sztab medyczny Reprezentacji Polski.

Kiedy okazało się, że kontuzja jest na tyle poważna, że uniemożliwia udział Kingi w Mistrzostwach Europy zawodniczka wróciła do klubu. Od poniedziałku 19 września trwały badania i konsultacje medyczne w klinice w Bieruniu, gdzie zdiagnozowano zerwanie jednego z mięśni brzucha. Diagnozę doktora Krzystofa Ficka z Bierunia potwierdzono również w specjalistycznej niemieckiej klinice w Bochum.

Aktualnie zawodniczka czeka na operację, która jest jedyną możliwością powrotu do pełnej dyspozycji sportowej. Zabieg zostanie przeprowadzony na początku października w Polsce, a rehabilitacja potrwa przynajmniej dwa miesiące. Jak widać kontuzja, której źródeł trzeba szukać w meczu sprzed blisko dwóch miesięcy, może wyeliminować zawodniczkę z gry aż do końca roku. Klub dołoży oczywiście wszelkich starań, aby pomóc swojej zawodniczce w powrocie do pełnej dyspozycji, a w tym czasie zapewni jej najlepszą możliwą opiekę medyczną.

Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.

Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Wybrane dla Ciebie

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska