Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odsłaniamy kulisy dramatu gwiazdy Muszynianki

Rafał Kamieński
Kinga Kasprzak
Kinga Kasprzak Bartłomiej Tokarczyk
Polska reprezentacja kobiet w siatkówce zaczyna w sobotę grę w Mistrzostwach Europy. W kadrze zabraknie jednak zawodniczki mistrzyń Polski Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna Kingi Kasprzak. Tak więc zespół z uzdrowiska na parkietach w Serbii i Włoszech będą reprezentować tylko dwie zawodniczki Milena Radecka i Agnieszka Bednarek Kasza.

Zobacz także: Szatałow odszedł z Cracovii. Jego miejsce zajmie Tarasiewicz?

Kwestia pominięcia Kingi Kasprzak w kadrze na mistrzostwa Europy wywołała sporo kontrowersji, ale powody są bardziej poważne niż przypuszczano. Potwierdził się niestety pesymistyczny scenariusz. Kinga Kasprzak wróciła ze zgrupowania kadry narodowej z poważną kontuzją mięśni brzucha i konieczna będzie operacja. Zawodniczka wróci do gry najwcześniej w grudniu. W związku z błędnymi, a często również nieprawdziwymi informacjami na temat stanu zdrowia Kingi Kasprzak klub postanowił szczegółowo przedstawić kulisy kontuzji, sposobu leczenia oraz ostateczną diagnozę zawodniczki.

Oto treść oświadczenia:
Kinga Kasprzak nabawiła się pierwszej kontuzji 6 sierpnia w trakcie meczu World Grand Prix przeciwko Dominikanie w Bydgoszczy. Według wstępnej diagnozy zawodniczka miała naciągnięte mięśnie brzucha, co w praktyce powinno wyłączyć ją z gry przez kilkanaście kolejnych dni. Kontuzja pogłębiła się jednak dzień później, kiedy Kinga pojawiła się na boisku w meczu z Włochami. Zostały wówczas naderwane mięśnie brzucha, a do dalszych komplikacji doszło w trakcie Memoriału Agaty Mróz. W tym czasie organem decydującym o leczeniu zawodniczki był trener i sztab medyczny Reprezentacji Polski.

Kiedy okazało się, że kontuzja jest na tyle poważna, że uniemożliwia udział Kingi w Mistrzostwach Europy zawodniczka wróciła do klubu. Od poniedziałku 19 września trwały badania i konsultacje medyczne w klinice w Bieruniu, gdzie zdiagnozowano zerwanie jednego z mięśni brzucha. Diagnozę doktora Krzystofa Ficka z Bierunia potwierdzono również w specjalistycznej niemieckiej klinice w Bochum.

Aktualnie zawodniczka czeka na operację, która jest jedyną możliwością powrotu do pełnej dyspozycji sportowej. Zabieg zostanie przeprowadzony na początku października w Polsce, a rehabilitacja potrwa przynajmniej dwa miesiące. Jak widać kontuzja, której źródeł trzeba szukać w meczu sprzed blisko dwóch miesięcy, może wyeliminować zawodniczkę z gry aż do końca roku. Klub dołoży oczywiście wszelkich starań, aby pomóc swojej zawodniczce w powrocie do pełnej dyspozycji, a w tym czasie zapewni jej najlepszą możliwą opiekę medyczną.

Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.

Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska