https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ogromna dziura w ziemi. Tak znikają hektary lasu w Dubiu, bo francuska firma dalej wydobywa dolomit [ZDJĘCIA]

Bartosz Dybała
Francuska spółka Lafarge planuje dalsze wydobywanie dolomitu ze złoża znajdującego się w Dubiu (gmina Krzeszowice). Chce poszerzyć obszar górniczy o ponad 30 hektarów! To wzbudza ogromne protesty wśród okolicznych mieszkańców. Zobacz, jak wyglądają prace przy wydobyciu dolomitu, przechodząc do kolejnych zdjęć w galerii.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
24 października, 16:13, Gość:

Najlepiej wykończyć przemysł w Polsce i importować wszystko... brawo Wy.. protestuje przeciwko wszystkiemu, a później kupujcie wszystko za 50 razy większa stawkę... proszę zastanów się co piszesz i mówisz, jaki to może mieć dlugofalowy wpływ ? Może też zainteresujcie się tym, że co roku wzrastają tereny zalesione?

ciekawe co piszesz, że wzrastają tereny zalesione a syf w powietrzu w Polsce jest coraz większy... nie mówię, że drzewa są jedyną podporą czystego powietrza, ale jednak odwalają kawał roboty a mimo to jest z powietrzem naprawdę ŹLE.

G
Gość

Najlepiej wykończyć przemysł w Polsce i importować wszystko... brawo Wy.. protestuje przeciwko wszystkiemu, a później kupujcie wszystko za 50 razy większa stawkę... proszę zastanów się co piszesz i mówisz, jaki to może mieć dlugofalowy wpływ ? Może też zainteresujcie się tym, że co roku wzrastają tereny zalesione?

G
Gość

Bardzo dobrze byłoby, żeby kopalnia dostała koncesję na dodatkowe tereny pod wydobycie dolomitu. Górnictwo polega na czasowym przekształceniu środowiska celem zaspokojenia potrzeb ludzi. Zgodnie z obowiązującym prawem Geologicznym i Górniczym każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do płacenia stawek środowiskowych, z których duża część idzie do budżetu gminy (przykład gmina Kleszczów, która już nie ma co robić z pieniędzmi które płaci PGE KWB Bełchatów), oraz do rewitalizacji terenu górniczego i wypłaty odszkodowań górniczych. Góra Kamieńsk, kiedyś mały lasek, potem zwałowisko, obecnie gęsty las, stok narciarski, i czterokrotnie większa populacja dzikich zwierząt (polecam poczytać publikacje prof. Kasztelewicza, wieloletniego kierownika katedry górnictwa odkrywkowego na AGH Kraków). Sam byłem świadkiem, jak w kopalni odkrywkowej Tauronu pod Krakowem była delegowana osoba do inwentaryzacji żabek, o które walczyli ekolodzy. Efekt? Za cały rok kalendarzowy pracownik naliczył całe 14 żabek. Tak to jest, jak na temat górnictwa wypowiadają się ludzie, którzy się na tym znają równie dobrze jak pies na gwiazdach.

G
Gość

ciekawe czy kopalnia po wycięciu jednych drzew, zasadza jednocześnie gdzieś inne, tak żeby zachować harmonię ekosystemu?

G
Gość

Tador - nikt nie mowi o zamknieciu kopalni, tylko zaprzestaniu dalszego niszczenia lasu. Niech zostanie tak jak jest, ale nie niszczmy przyrody to przeciez nasz tlen!!!!!!

T
Tador

Zamknąc kopalnie a Ludzi na bruk !!! "Lobby" które nie chce kopalni przyjmie ich do pracy na sprztaczki do swoich rezydencji.

G
Gość

A las sie kurczy... zal patrzec.

L
Liczyrzepa

Każdy rząd po 1988 roku niszczy Polskę!

Do refleksji!

G
Gość

A jakiś kacyk pisowski kaskę przytulił, a moherom wciska dalej kit o "miłosierdziu"

O
Olo

Mieszkańcy protestują, władza ma ich w nosie, Francuzi zarabiają. Żyć nie umierać

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska