Olimpiada Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Srebro i brąz w slalomie dla Małopolan

Slalomem na Harendzie zawodnicy z kategorii junior A rozpoczęli rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Tytuły mistrzowskie zdobyli Sylwester Latusek (AZS AWF Katowice) i Katarzyna Wąsek (Czantoria Ustroń), a dwa medale trafiły do Małopolan.

W walce o złoto w męskiej rywalizacji niewiele do pełnego sukcesu zabrakło Pawłowi Pyjasowi (Siepraw-Ski). Po pierwszym przejeździe był dopiero 6., ale w kolejnym wykręcił taki czas, że wskoczył na drugi stopień podium. Do Latuska stracił tylko 0,12 s. Brąz wywalczył inny zawodnik z naszego regionu - Szymon Bębenek (Gondola Krynica). Smakiem obejść się musiał zajmujący na półmetku pozycję wicelidera Michał Michalik (Siepraw-Ski), który w drugim przejeździe był 6. i w łącznym rankingu spadł na 4. miejsce.

Wśród dziewcząt aż takich emocji nie było. Oba przejazdy z dużą przewagą wygrała Wąsek. Z małopolskich alpejek najwyżej, na 4. pozycji, sklasyfikowana została Hanna Miśniakiewicz (Yeti Kraków). Do podium zabrakło jej jednak sporo, 1,66 s.