Do dyspozycji będzie pięć półautomatycznych toalet – po dwie dla kobiet i mężczyzn oraz jedna o specjalnym przeznaczeniu – dla matek z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Każda z kabin wyposażona jest w nierdzewną muszlę, umywalkę, dozownik na mydło i papier toaletowy oraz lustro. W kabinie specjalnej dodatkowo zainstalowane zostały barierki dla osób niepełnosprawnych oraz przewijak dla niemowląt.
Toalety są częściowo zautomatyzowane, co pozwoli na zapewnienie należytej czystości i higieny tego miejsca. Będą też sprzątane kilka razy dziennie. Przy wejściach do kabin zainstalowane zostały wrzutniki na monety z sygnalizatorami informującymi o tym, czy toaleta jest wolna czy zajęta.
Olkusz. Ludzie na wózkach potrzebują przystosowanych taksówe...
Skorzystanie z toalety publicznej będzie kosztować 1 zł. - Odpłatność za skorzystanie z toalety umożliwi większy nadzór nad obiektem poprzez zmniejszenie ryzyka dewastacji toalet oraz zapewnienie w niej porządku. To z kolei będzie miało przełożenie na zwiększenie komfortu korzystania z czystej i bezpiecznej toalety przez mieszkańców i przyjezdnych - wyjaśnia Michał Latos z Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Automat nie będzie wydawał reszty.
Publiczne szalety miejskie będą czynne przez cały rok, 7 dni w tygodniu, według wstępnej propozycji w godz. 9-20. Władze miasta zapowiadają jednak, że czas dostępności może się zmienić, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Poważny program - odc. 23: Doskonały pomysł krakowskiego urzędnika
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
