W ramach inwestycji, w budynku po „starej poczcie”, wykonano roboty instalacyjne (przyłącz kanalizacji sanitarnej oraz wykonaniem sanitariatów, instalacje: wodociągową, gazową, centralnego ogrzewania oraz wewnętrzne roboty instalacji elektrycznej. Zmodernizowano zaplecze sanitarne, a toaleta została dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.
W budynku wyremontowany został strop nad parterem, wykonano antresolę wraz z montażem schodów nożycowych. Zlikwidowano stare posadzki i ścianki działowe, a następnie wykonano nowe tynki wewnętrzne. Ściany odmalowano, a na podłodze położono posadzki. Ściany budynku zostały ocieplone, a następnie pokryte nową elewacją.

W najbliższych tygodniach do budynku dostarczone zostaną meble. Z nowych pomieszczeń będą mogli korzystać nie tylko sołtys i rada sołecka podczas zebrań i spotkań z mieszkańcami, ale także lokalne organizacje - KGW, stowarzyszenia i OSP, w ramach realizacji zadań statutowych, aktywizujących i integrujących lokalną społeczność.
Dotąd mieszkańcy Przecieszyna działalność społeczną, kulturalną, czy edukacyjną, musieli dzielić między dwa budynki; szkołę i przedszkole.
W budynku szkolnym swoje zaplecze bojowe mają strażacy z miejscowej OSP. Ponadto swoją siedzibę mają tam także organizacje społeczne i sportowe: LKS Przecieszyn, Koło Gospodyń Wiejskich w Przecieszynie oraz Stowarzyszenie KGW „Folklorem Malowane „Przecieszynianki”. W szkole organizowano także zebrania wiejskie, posiedzenia rady sołeckiej oraz spotkania sołtysa z mieszańcami.
- Ograniczone zaplecze lokalowe nie pozwalało na pełną aktywizację i integrację mieszkańców, uzależniając organizację m. in. spotkań, zebrań, warsztatów od rotacyjnej dostępności pomieszczenia w budynku szkoły. Dlatego jednym z głównych postulatów podnoszonych od lat przez mieszkańców podczas zebrań wiejskich oraz we wnioskach do sołtysa i burmistrza było oddanie do użytku mieszkańców wyczekiwanego miejsca spotkań – informują w Urzędzie Gminy w Brzeszczach.

W 2019 roku gmina Brzeszcze opracowała projekt remontu i przebudowy budynku dawnej poczty. Rok później mieszkańcy sołectwa, na zebraniu wiejskim, zdecydowali o przekazaniu części środków Funduszu Sołeckiego 2021 roku na wykonanie pierwszego etapu prac, niezbędnych do zabezpieczenia obiektu oraz przygotowania do użytkowania na cel społeczny, czyli utworzenia „sołtysówki”.
- Ponad dwa tysiące wiernych w Orszaku Trzech Króli w Oświęcimiu. WIDEO
- Nasi zmarli z Oświęcimia. To ich pożegnaliśmy w grudniu 2024
- Samorządy dofinansowały zakup radiowozów dla policji w powiecie oświęcimskim. WIDEO
- „Sylwester z 74” w Oświęcimiu, czyli wesoły autobus na ulicach miasta. WIDEO
- KIBICE. Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń. ZDJĘCIA
- Konflikt filmowców produkcji „Sędzia z Auschwitz” z prezydentem Oświęcimia
