OOM w narciarstwie alpejskim. W slalomie gigancie najlepsi Piotr Habdas i Daria Krajewska

Złote medale Ogólnopolskiego Olimpiady Młodzieży juniorów A (juniorzy) w slalomie gigancie wywalczyli Piotr Habdas i Daria Krajewska (oboje Beskidy Bielsko-Biała). Na podium zmagań w Zawoi stanęli również alpejczycy z Małopolski.

Po slalomie na zakopiańskiej rywalizacja przeniosła się do Zawoi. W męskim gigancie Habdas wygrał oba przejazdy i sięgnął po tytuł mistrza Polski. Pozostałe medale trafiły do Małopolan. Drugi, ze stratą 0,92 s, był Paweł Pyjas (Siepraw-Ski), a trzeci - 1,80 s za zwycięzcą - Szymon Bębenek (Gondola Krynica).

W juniorkach zdecydowanie najlepsza była Krajewska, która z dużą przewagą wygrała oba przejazdy. Z małopolskich alpejek najwyżej, na 6. pozycji, sklasyfikowana została Julia Włodarczyk (Narciarnia Nowy Sącz). Do podium brakło jej 3,77 s.