1. liga hokejowa: UKH Unia Oświęcim - MOSM Tychy 6:0. Na zdjęciu: Mateusz Filipowicz (UKH Unia) w pojedynku pięściarskim z Danielem Hołdowiczem (MOSM Tychy). Fot. Jerzy Zaborski
Po przerwie świąteczno-noworocznej do walki o ligowe punkty wrócili na zapleczu hokejowej ekstraklasy. UKH Unia Oświęcim we własnej hali pokonała MOSM Tychy. Po meczu omal nie doszło do regularnej bijatyki. W całym meczu sędziowie nałożyli blisko 200 minut kar. Cóż, walka z tyszanami najwyraźniej rozpala także młodych oświęcimian.

Na początku było dużo walki i niedokładności. Po akcji Jakuba Krzaka z bliska uderzył Kamil Wątor, lecz nie zdołał pokonać Jakuba Zawalskiego (5 min).

Zobaczcie film jednego z kibiców:

W końcówce pierwszej odsłony oświęcimianie przetrzymali osłabienie, a potem Krystian Sosnowski ruszył z kontrą. Był faulowany, więc sędzia sygnalizował karę na tyszan. Miejscowi rozgrywali akcję i po przytomnym zagraniu Kamila Daniliszyna wzdłuż bramki formalności dopełnił Arkadiusz Guzik.

Na początku drugiej odsłony, dokładnie w jej 44 sekundzie, w dalsze „okienko” uderzył Krystian Sosnowski. Goście mogli się pokusić o kontaktowe trafienie, ale Filip Płonka wygrał pojedynek z ich napastnikiem.

Potem do głosu doszli oświęcimscy obrońcy. Najpierw płasko uderzył Albert Tumulik, a że Kamil Wątor dobrze popracował na bramkarzu, ten nie miał szans na skuteczną interwencję. Z kolei Dominik Lichota przymierzył w „okienko”.

Przed drugą przerwą zakotłowało się na oświęcimskim przedpolu bramkowym, bo gospodarze grali w osłabieniu. Jednak Filip Płonka stanął na wysokości zadania, broniąc kilka strzałów z najbliższej odległości.

Trzecią odsłonę rozpoczęło trafienie Adriana Prusaka, który – strzałem bez przyjęcia – trafił do pustej bramki podczas gry w przewadze. Tyszanie nie musieli przegrać do zera. Dwie wyborne pozycje miał Kacper Gruźla, lecz przegrał z Filipem Płonką. W dodatku, na 33 sekundy przed końcem, Szymon Ubowski nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. Po nim oświęcimianie raz jeszcze zaatakowali i Mateusz Filipowicz ustalił wynik spotkania.

Po nim kibice byli świadkami „dogrywki”. Omal nie skończyło się regularną bijatyką całych drużyn. Co chwilę na tafli walkę rozpoczynał inny duet. W sumie starły się ich trzy. Ostatecznie udało się zapanować nad emocjami.

- Cały mecz był nerwowy i przypominał bombę z opóźnionym zapłonem. Brakowało tylko iskry, żeby nastąpiła eksplozja. Stało się to po zakończeniu meczu - ocenił Mateusz Filipowicz, jeden z oświęcimian walczących na lodzie.

UKH Unia Oświęcim – MOSM Tychy 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Bramki:
1:0 Guzik – Daniliszyn 15, 2:0 Sosnowski – Iwaniak – Wątor 21, 3:0 Tumulik – Krzak – Wojtarowicz 32, 4:0 Lichota – Daniliszyn 34, 5:0 Prusak – Tumulik – Sosnowski 43, 6:0 Filipowicz – Noworyta 60.

UKH Unia: Płonka – Iwaniak, Tumulik; Wojtarowicz, Wątor, Krzak – P. Kot, A. Kot; Biernat, Sosnowski, Prusak – Lichota, Wytrykus; Kurandy, Filipowicz, Noworyta – Ptaszkin, Dworzak; Zabawski, Guzik, Daniliszyn.

MOSM Tychy: Zawalski – Hanzel, Kapusta; Hołdowicz, Ubowski, Krok – Kula, Kasperek; Kucharski, Kulpecki, Pachut – Krzyżek, Makaj; Dziubanda, Gruźla.

Sędziował: Szymon Urbańczyk (Oświęcim). Kary: 120 (w tym po 10 dla Adriana Prusaka i Aleksandra Noworyty za niesportowe zachowanie, kara meczu na zespół za nietakt wobec osób urzędowych oraz 5+20 dla Mateusz Filipowicza i Dominika Lichoty za walkę na pięści) - 76 minut (w tym 5+20 dla Daniela Hołdowicza i Jakuba Kapusty za walkę na pięści). Widzów: 50.

1 liga hokeja. UKH Unia Oświęcim podejmowała wicelidera, rez...