Przy odrobinie szczęścia dorobek 15-latków mógł być o dwa medale bogatszy. - Tuż poza podium uplasowała się Alina Zawisza, w wyścigu na 400 m stylem zmiennym. Podobnie było w przypadku Szymona Bieckiego, ale na 100 m stylem dowolnym – zwraca uwagę Barbara Lipniarska-Skubis, trenerka oświęcimian. - Jednak wynik grupy oceniam pozytywnie, na miarę aktualnie naszych możliwości. Straciliśmy przecież Natalię Węgrzyn, która zakończyła przygodę z pływaniem, a przed rokiem była jedną z liderek grupy. Z kolei Maria Wojciechowska zmieniła barwy klubowe.
Oczekiwań trenerki nie zawiódł Andrzej Michalczyk, który trzy razy stanął na najniższym stopniu podium. W stylu klasycznym na 50 m (29.54) i 100 m (1.04,75) oraz 100 stylem zmiennym (58.59).
- Nie walczył już na swoim koronnym dystansie 200 „żabką”, bo przed mistrzostwami zmagał się z kontuzją – tłumaczy trenerka. - Nie mógł pływać z nogami. Ciągle między nimi miał deskę. Nie mógł ćwiczyć skoków, czy odbić od ściany. Nie chciałam go przeciążać.
Wśród dziewcząt Katarzyna Kołodziej sięgnęła po brązowe „krążki”. W stylu motylkowym na 50 m (28.56) i 100 m (1.03,82) oraz 200 m stylem zmiennym (2.22,25). - _Nastawiła się w mistrzostwach na „motyla” i dopięła swego _– cieszy się trenerka Lipniarska-Skubis.
Nie zawiodły sztafety. Dziewczęta zdobyły brązowe medale na 4x100 st. dowolnym i w sztafecie zmiennej (4x100 m), a chłopcy mieli srebro w sztafecie zmiennej (4x100 m) i brąz na 4x100 st. dowolnym. -_ W tej ostatniej sztafecie ustanowili rekord Małopolski _– podkreśla trenerka Unii.
Sztafety kraulowe i zmienna chłopców pływały w składzie: Kacper Opolka, Andrzej Michalczyk, Marek Henke i Szymon Biecki.
Sztafeta kraulowa dziewcząt walczyła w składzie: Katarzyna Kołodziej, Alina Zawisza, Aleksandra Szuster i Justyna Pisarek. W sztafecie zmiennej za Pisarek wystąpiła Roksana Sałbut.