Kierował MDSM w Oświęcimiu przez 27 lat
Leszek Szuster, wieloletni dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odszedł na emeryturę.
- 27 lat pracy to szmat czasu i takie decyzje nie podejmuje się łatwo, ale jako osoba spełniona zawodowo odchodzę z przekonaniem, że zostawiam Dom w dobrej kondycji
- powiedział Leszek Szuster.
Jak dodał, zmiana generacyjna jest potrzebna dla każdej instytucji, takiej jak MDSM. Jak podkreślano podczas uroczystego pożegnania, jest osobą, która zapisała bogatą kartę nie tylko w historii tej placówki. - Cenimy go jako człowieka otwartego, kreatywnego i zaangażowanego w życie swojej placówki, ale także i miasta - podkreślił prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.
Wicestarosta oświęcimski Paweł Kobielusz wyraził nadzieję, że Leszek Szuster pozostanie dalej aktywny w działalności na rzecz Oświęcimia i powiatu. Za bliską współpracę z dotychczasowym szefem MDSM podziękowali mu m.in. Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum Auschwitz Birkenau oraz Helena Wisła, prezes Pomnika Hospicjum Miastu Oświęcim.
Podczas pożegnania dotychczasowy dyrektor powiedział, że przekazuje placówkę w dobre ręce. Nowym szefem została Joanna Klęczar-Déodat, związana z MDSM od 13 lat i będąca prawdziwą jego podporą - jak podkreślił Leszek Szuster z przekonaniem, że dotychczasowa misja prowadzona przez placówkę będzie kontynuowana.
- 27 lat temu przejąłem tę funkcję od mojego poprzednika. Kontynuowałem i rozwijałem. I to jest wielka wartość dla tego Domu, że pozostanie przy pewnej linii programowej - stwierdził Leszek Szuster.
Joanna Klęczar-Déodat jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Podyplomowego Studium Muzeologicznego UJ. Pracę w MDSM podjęła w 2009 roku. Zajmowała się realizacją projektów kulturalno-obywatelskich i wydawniczych.
- Niezwykle ważne jest dla mnie życzliwe podejście, z jakim ten wybór spotkał się ze strony pracowników, moich koleżanek i kolegów - powiedziała nowa dyrektor.
MDSM powstał w grudniu 1986 roku. Jego zadaniem jest goszczenie młodych ludzi z całego świata, którzy odwiedzają Auschwitz. Tu stworzone zostaną dla nich możliwości, aby na tle historii Auschwitz dyskutować o sprawach dotyczących porozumienia i pojednania między narodami.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Do Energylandii bez korków? Obwodnica Zatora i Podolsza przed majowym weekendem
- Najpiękniejsze kobiety z Małopolski zachodniej. To one zdobywały korony Miss
- Mieszkanka Oświęcimia wśród uczestników telewizyjnego show "99 - Gra o wszystko"
- Zobacz, ciekawe zdjęcia zamku w Rabsztynie na Instagramie
- Rajdy motocyklistów po suchym korycie Sztoły w Bukownie
- Kluczowe inwestycje na drogach wojewódzkich w Małopolsce do 2030 roku
FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA
