Oto najgorętsze miejsce w Małopolsce! Temperatura? Nawet 60 stopni Celsjusza

red.Zaktualizowano 
W wyniku upałów, które panują w Małopolsce, odczuwalna temperatura na Pustyni Błędowskiej miejscami zaczęła przekraczać 60 stopni Celsjusza. Najbardziej nagrzany jest piasek! Eksperci ostrzegają - lepiej nie stawać na niego gołą stopą, grozi to bowiem poparzeniami.

Aktualnie temperatura powietrza na Pustyni Błędowskiej wynosi 34 stopnie Celsjusza... w cieniu. Jeśli więc planujecie wycieczkę w to miejsce - koniecznie wyposażcie się w nakrycie głowy, a do ręki weźcie butelkę z wodą.

Czytaj także

Weekend upalny oraz burzowy

W sobotę i niedzielę temperatura będzie przekraczać 30 stopni, a odczuwalna nawet 40 st. Celsjusza. Opady i burze prognozowane są na niedzielne popołudnie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami niemal dla całego województwa małopolskiego.

Zobacz także:

Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]

WIDEO: Pyszne lody dla ochłody. Jak stworzyć przysmak bez cukru?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-15T14:43:19 02:00, Gość:

Pustynia Błędowska istnieje tylko jako nazwa, fizycznie jej nie ma ponieważ calusieńka zarosła roślinnością, a szkoda, robiła wrażenie. Skoro tam jest teraz afrykańska temperatura 60 stopni to coś jest magicznego w tym miejscu. Dawno nie oglądałem tych terenów, warto wrócić.

2019-06-15T22:55:03 02:00, Gość:

Pustynia Błędowska została wykarczowana,nie jest zarośnięta już od kilku lat.

2019-06-25T09:15:23 02:00, Gość:

Zgadza się,jest wykarczowana i istnieje!!!

Dodam jeszcze,że Pustynia Błedowska oficjalnie należy do Małopolski😀

G
Gość
2019-06-15T14:43:19 02:00, Gość:

Pustynia Błędowska istnieje tylko jako nazwa, fizycznie jej nie ma ponieważ calusieńka zarosła roślinnością, a szkoda, robiła wrażenie. Skoro tam jest teraz afrykańska temperatura 60 stopni to coś jest magicznego w tym miejscu. Dawno nie oglądałem tych terenów, warto wrócić.

2019-06-15T22:55:03 02:00, Gość:

Pustynia Błędowska została wykarczowana,nie jest zarośnięta już od kilku lat.

Zgadza się,jest wykarczowana i istnieje!!!

W
Wojtek

Tragedia z tymi upałami, ja ostatnio kupiłem nawet sobie termometr do pomiaru otoczenia https://haxe.pl/produkty/p6959989100024-termometr-bezdotykowy i przy tych upałach on mi 42 stopnie w nasłonecznionym miejscu w domu pokazał! Przecież tak się nie da żyć.

G
Gość

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

G
Gość
2019-06-16T12:41:58 02:00, Gość:

Proponuje tym pismakom zajrzeć do atlasu geograficznego i dowiedzieć się gdzie leży pustynia Błędowska. Miejscowość Błędów należy do Dąbrowy Górniczej A jest to woj.śląskie A nie małopolskie..........gratuluję wiedzy geograficznej

No właśnie 😀😀😀

G
Gość

Proponuje tym pismakom zajrzeć do atlasu geograficznego i dowiedzieć się gdzie leży pustynia Błędowska. Miejscowość Błędów należy do Dąbrowy Górniczej A jest to woj.śląskie A nie małopolskie..........gratuluję wiedzy geograficznej

G
Gość
2019-06-15T14:43:19 02:00, Gość:

Pustynia Błędowska istnieje tylko jako nazwa, fizycznie jej nie ma ponieważ calusieńka zarosła roślinnością, a szkoda, robiła wrażenie. Skoro tam jest teraz afrykańska temperatura 60 stopni to coś jest magicznego w tym miejscu. Dawno nie oglądałem tych terenów, warto wrócić.

Pustynia Błędowska została wykarczowana,nie jest zarośnięta już od kilku lat.

D
Do szkoły marsz
2019-06-15T19:42:06 02:00, Gość:

Czy Pustynia Błędowska nie leży na terenie województwa śląskiego? Błędów administracyjnie należy do Dąbrowy Górniczej.

Doucz się z geografii, należy do obu województw

G
Gość

Czy Pustynia Błędowska nie leży na terenie województwa śląskiego? Błędów administracyjnie należy do Dąbrowy Górniczej.

G
Gość

Pustynia Błędowska istnieje tylko jako nazwa, fizycznie jej nie ma ponieważ calusieńka zarosła roślinnością, a szkoda, robiła wrażenie. Skoro tam jest teraz afrykańska temperatura 60 stopni to coś jest magicznego w tym miejscu. Dawno nie oglądałem tych terenów, warto wrócić.

Dodaj ogłoszenie