
Prof. Hubert Huras
Ginekolog-położnik, perinatolog. Kierownik Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, konsultant wojewódzki w dziedzinie położnictwa i ginekologii.
To on wraz ze swoim zespołem odebrał poród sześcioraczków z Tylmanowej. Z kolei w 2019 przez 56 dni po śmierci kobiety utrzymywali jej ciążę. Przez ponad 50 dni kobieta była w stanie wegetatywnym – sztucznie żywiona, wentylowana i dializowana. Ciąże rozwiązano w 27 tygodniu poprzez cesarskie cięcie.
W 2023 roku wraz z zespołem przez blisko 10 tygodni opiekował się ciężarną mamą by na początku lutego 2023r. powitać na świecie pięcioraczki. Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w 28 tygodniu, przez cesarskie cięcie. Taka ciąża trafia się raz na 52 miliony przypadków.

Dr hab. n. med. Anna Chrapusta
Jest specjalistą chirurgii plastycznej, estetycznej i chirurgii rekonstrukcyjnej. Już wielokrotnie pokazała, że niemożliwe jest możliwe. Chrapusta jest kierownikiem Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń i zastępcą redaktora naczelnego czasopisma naukowego "Chirurgia Plastyczna i Oparzenia".
Od lat z powodzeniem wykonuje operacje najbardziej skomplikowanych przypadków, ratując odcięte palce i kończyny. Kilka lat temu uczestniczyła w unikatowym zabiegu replantacji całkowicie odciętego penisa, którego pozbawił się przy pomocy noża mieszkaniec Suchej Beskidzkiej. W 2014 roku kierowany przez nią zespół w Małopolskim Centrum Oparzeniowo-Plastycznym Replantacji Kończyn z sukcesem przeprowadził jednoczesną operację przyszycia kciuków u trzech różnych pacjentów, którzy wymagali ratunku w tym samym czasie. Z kolei w 2015 roku w czasie jednej operacji zespół lekarzy pod jej kierownictwem uratował obie, obcięte przez gilotynę ręce pacjenta.
Dr Chrapusta przeprowadziła także pierwszy w Polsce zabiegu korekcyjno-rekonstrukcyjne z Integrą i hodowlą komórkową autologicznych keratynocytów, a także pierwszy w Polsce zabieg rekonstrukcji nerwu obwodowego u dziecka z użyciem biokompatybilnej wstawki nerwopochodnej Neuragen w tym pierwsza w Polsce rekonstrukcja tą metodą 3,5 centymetrowego ubytku nerwu przedramienia.

Prof. Dariusz Dudek
Przez lata związany był z Oddziałem Klinicznym Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. W 2018 roku został wybrany na stanowisko prezydenta Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. To pierwszy Polak w historii, który pełni tę funkcję.
Od lat wdraża nowoczesne metody zabiegowego leczenia zawału serca oraz wad zastawek. Jest także inicjatorem wydarzeń edukacyjnych dla chorych – Klubu Pacjenta i Szkół Serca. Podczas spotkań pacjenci kardiologiczni oraz ich rodziny uczeni są jak powinien wyglądać zdrowy styl życia oraz jak uciec przed zawałem serca stosując umiarkowaną i bezpieczną aktywność fizyczną.
W 2016 otrzymał nagrodę „Kroki Milowe” za wybitne osiągnięcia w leczeniu zawału serca.
W latach 2014 – 2016 oraz 2016 – 2020 objął funkcję przewodniczącego Rady Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Profesor Dudek jest autorem licznych publikacji naukowych oraz laureatem wielu nagród.
Profesor Dariusz Dudek urodził się 26 czerwca 1969 roku w Krakowie. Posiada tytuł profesora nauk medycznych oraz profesora zwyczajnego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jest również twórcą jednej z największej w Polsce sieci placówek kardiologii interwencyjnej – GVM Carint Holding, gdzie wspiera rozwój nowych inicjatyw, w tym najnowsze technologie, krajowe i międzynarodowe promując branżę medyczną, działając prozdrowotnie, a także popularyzuje innowacyjne usługi medyczne.
Światowej sławy kardiolog, krakowianin prof. Dariusz Dudek, przez wiele lat związany ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, kieruje obecnie – od 6 lutego 2024 – Świętokrzyskim Centrum Kardiologii z kardiochirurgią, działającym w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Prof. Bogusław Kapelak
Prof. Bogusław Kapelak ordynator Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii przy szpitalu Jana Pawła II w Krakowie, uważany za jednego z najlepszych kardiochirurgów w Polsce.
W 2022 roku lekarze ze szpitala im. Jana Pawła II pod jego kierownictwem naprawili pacjentowi wcześniej operowaną zastawkę mitralną na bijącym sercu. Zabieg wykonano za pomocą innowacyjnego urządzenia chirurgicznego HARPOON. To była pierwsza taka operacja na świecie.
Tytuł naukowy profesora otrzymał decyzją prezydenta RP Andrzeja Dudy w roku 2018.
Brał udział w wykonaniu po raz pierwszy w Krakowie: transplantacji serca (1988 r.), wszczepienia sztucznej komory serca (1996 r.)
przezskórnego wszczepienia stent-graftu wewnątrzaortalnego (2000 r.), przezskórnej plastyce pierścienia zastawki dwudzielnej (2008 r.).