Inwestorzy będą najpierw zapraszani do pięknej stylowej sali z ornamentami na suficie. To była sypialnia rodu Lubomirski, którą później przerobiono na kaplicę. W czasie pierwszej rozmowy urzędnicy poinformują o tym, co inwestorom jest potrzebne i jakie muszą potrzebują załatwić sprawy. Nie zostaną jednak sami. Urząd przydzieli im "osobistych" opiekunów, doradców.
- Pracownicy centrum to osoby biegle znające języki i dobrze przygotowane merytorycznie - zapewnia wiceprezydent ds. rozwoju miasta Elżbieta Koterba. - Mają też uprawnienia, aby na rozmowy z inwestorami zapraszać przedstawicieli wszystkich miejskich wydziałów lub jednostek - dodaje.
Co więcej do siedziby centrum przeniesiono też biuro głównego architekta miasta. To on zatwierdza decyzje o warunkach zabudowy tak istotne dla inwestorów. Będzie od razu mógł doradzać co i gdzie może powstać.
Przed wizytą w centrum inwestorzy będą mogli znaleźć cenne dla siebie informacje na stronach internetowych.
1. Mapę terenów, czy lokali gotowych pod inwestycje (www.ofertyinwestycyjne.um.krakow.pl/imap)
2. portal inwestora, który pokazuje krok po kroku jak przejść urzędnicze procedury
(www.pi.um.krakow.pl)
3. Miejski system informacji przestrzennej (www.msip2.um.krakow.pl/portal ogolny). Tam znajdą ewidencję gruntów, mapę roślinności, hałasu, sieci uzbrojenia terenów i inne informacje
Wcześniej centrum było tylko referatem w przepastnym urzędzie miasta. Nowe znajduje się tuż obok Rynku Głównego, który widać z okien pierwszego piętra. - Potencjalny inwestor tylko wyjrzy i będzie chciał działać w Krakowie - dodaje z uśmiechem wiceprezydent Koterba. Centrum czynne jest od godz. 7.30 do 15.30.
Kraków: kopnęła policjanta... w krocze
Uwaga! Nowy konkurs! Wymyśl nazwę dla pociągu i wygraj nagrody!
Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? **Rozdajemy bilety**