Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bezpłatna kompleksowa opieka w centrum w Oświęcimiu
W ramach programu kompleksowej opieki nad osobami po zawale mięśnia sercowego tzw. KOS-ZAWAŁ prowadzonego przez Centrum Carint pacjenci mogą liczyć na pomoc kardiologów ratujących życie w razie wystąpienia zawału serca, a także na 12-miesięczną opiekę w poradni oraz rehabilitację kardiologiczną po opuszczeniu szpitala. Są to świadczenia bezpłatne dla pacjentów w ramach ubezpieczenia NFZ.

- Program zaczyna działać w naszym szpitalu, od momentu, w którym pacjent trafia do nas z zawałem serca. Jego realizacja obejmie całościowe leczenie, pobyt w oddziale, jeżeli jest to potrzebne to również leczenie kardiochirurgiczne, kolejno kontrole ambulatoryjne u specjalisty i rehabilitacja - mówi dr Witold Żmuda, ordynator Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii GVM Carint w Oświęcimiu.

Drugi moduł programu obejmuje szeroko rozumianą rehabilitację kardiologiczną, trzeci to elektroterapia, a czwarty niezwykle ważny dotyczy całorocznej opieki lekarza specjalisty kardiologa nad chorym w poradni.
- Co ważne, wszystkie działania są koordynowane u nas w GVM Carint w Oświęcimiu, wszystko jest zaplanowane, a nasi pacjenci nie muszą się obawiać odległych terminów wizyt. Kompleksowość takiej opieki to klucz do powrotu do zdrowia po zawale serca – zaznacza ordynator Witold Żmuda.

Trwa rozbudowa centrum w Oświęcimiu
Program działa od kilku lat w Polsce. Jego zasadniczymi celami są: zmniejszenie liczby zgonów z powodu zawału serca oraz jego negatywnych następstw. Ze statystyk wynika, że w przypadku pacjentów po zawałach problemem jest okres po leczeniu szpitalnym. W ciągu roku od zawału umiera nawet 15 proc. chorych. Stąd potrzebna jest opieka ambulatoryjna. Tymczasem takich miejsc w Polsce jest ciągle za mało. Pod tym kątem m.in. trwa rozbudowa oświęcimskiego centrum.
- Zakłada m. in. utworzenie dziennego oddziału rehabilitacji kardiologicznej dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego, czy też uruchomienie poradni KOS-ZAWAŁ w nowych gabinetach budynku. Jestem przekonany, że po zakończeniu inwestycji zapewnimy pełny, jeszcze bardziej kompleksowy dostęp do świadczeń kardiologicznych dla naszych pacjentów - podkreśla Sebastian Kawalec, prezes GVM Carint.
Centrum kardiologii przy szpitalu w Oświęcimiu działa od ponad 12 lat. Obecnie w ramach NFZ leczonych jest tutaj rocznie przeszło 1000 osób z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Oświęcim dziesięć lat temu w Google Street Wiev. Zobaczcie zdjęcia
- Jak będzie z dostępem do nowej obwodnicy Oświęcimia prowadzącej do S1?
- Szkoły z pow. oświęcimskiego, w których najlepiej zdali egzamin ósmoklasisty
- Wilczym Tropem w Oświęcimiu. Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. ZDJĘCIA, WIDEO
- KIBICE. Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim – Energa Toruń. ZDJĘCIA
FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS
