Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza edycja Ekobiegu „Spalam kalorie - nie odpady”

red.
W niedzielę 12 kwietnia w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Ekobiegu "Spalamy kalorie - nie odpady". Start o godz. 12 na placu św. Marii Magdaleny.

Nie jesteś zadowolona/-y z jakości powietrza, którym oddychamy? Chcesz mieć realny wpływ na zdrowie swoje i swoich najbliższych? Lubisz ruch? Ekobieg „Spalam kalorie - nie odpady” to impreza właśnie dla Ciebie i Twoich dzieci!

Ekobieg to doskonała okazja nie tylko do aktywnego i rodzinnego spędzenia wiosennej niedzieli, ale także do wzięcia udziału w publicznej debacie na temat jakości środowiska. Hasłem „Spalam kalorie - nie odpady” pragniemy zwrócić uwagę na temat właściwych zachowań proekologicznych. Nie palmy w piecach odpadów, nie palmy niskiej jakości węglem - wspólnie dbajmy o to, czym wszyscy oddychamy!

Udział w imprezie każdego biegacza niezależnie od wieku to realne polepszenie jakości powietrza w Małopolsce. Zobowiązujemy się przekazać na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego tyle sadzonek drzew ile osób weźmie udział w Biegu. Nie zwlekaj - zapisz siebie lub swoje dziecko już dziś i miej realny wpływ na zdrowie wszystkich mieszkańców województwa!
Bieg przeznaczony jest zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

BIEG DLA DOROSŁYCH

Startujemy na ul. Kanoniczej, do przebiegnięcia jest blisko 9 kilometrów. Finał imprezy odbędzie się w Parku Jordana. Tam zapraszamy na piknik “Poznajemy małopolskie parki narodowe” zorganizowany przez Tatrzański Park Narodowy. Współorganizatorami wydarzenia są: Pieniński Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Magurski Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, a także Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Organizatorzy będą pokazywać możliwości edukacyjne Parków Narodowych, a także promować będą m.in. swój najnowszy projekt - Przyjaciel Parku Narodowego. Piknik odbędzie się w godzinach od 11.00 do 16.00.

BIEG DLA DZIECI

Startujemy o godzinie 14.00 w miejscu końca biegu dla dorosłych, czyli w krakowskim Parku Jordana. Zapraszamy do udziału dzieci w trzech kategoriach wiekowych:
•przedszkolaki
•uczniowie szkoły podstawowej
•uczniowie gimnazjum
Udział każdego dziecka jest bezpłatny!

PROGRAM IMPREZY

•godzina 12.00, Plac Marii Magdaleny w Krakowie: start Ekobiegu kategoria dorośli
•godzina 14.00, Park Jordana w Krakowie: start Ekobiegu kategoria przedszkolaki
•godzina 14.15, Park Jordana w Krakowie: start Ekobiegu kategoria dzieci ze szkół podstawowych
•godzina 14.30, Park Jordana w Krakowie: start Ekobiegu kategoria dzieci ze szkół gimnazjalnych
•godzina 15.00: uroczyste zakończenie Ekobiegu, wręczenie dyplomów i pamiątkowych medali

Szczegóły na www.eko-bieg.pl.pl oraz poda numerem telefonu 510 972 750

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska