Wystrój obiektu tworzą trzy solne bryły. Jedna służy za mensę ołtarzową, druga jest elementem dekoracyjnym, natomiast trzecia, sprawiająca wrażenie unoszącej się nad ziemią, składa się z czterech ruchomych części, które po rozsunięciu tworzą świetlny krzyż.
Oryginalny krzyż pojawia się w kulminacyjnym momencie multimedialnego spektaklu zatytułowanego: "Na początku było słowo".
Przy pomocy obrazu, muzyki, świetlnej iluminacji, laserowych efektów i wielkoformatowej projekcji, prezentowane są fragmenty homilii papieża - jego nauki są motywem przewodnim projektu.
- Kaplica pw. św. Jana Pawła II, którą w piątek poświęcił kard. Stanisław Dziwisz, posiada wystrój na miarę XXI wieku - - podkreśla dyrektor Muzeum prof. Antoni Jodłowski. - Wykorzystanie multimediów oddaje ducha naszych czasów, a jednocześnie wpisuje się w wielowiekową tradycję urządzania kaplic w kopalni - dodaje.
Nie przypadkowo patronem kaplicy jest św. Jan Paweł II - świat ludzi pracy był mu zawsze bardzo bliski. Karol Wojtyła odwiedził kopalnię trzykrotnie: w 1930 r., 1936 r. i już jako kardynał w 1971r.
Szczególnym eksponatem, który przypomina o patronie, jest karta z makularza - dziennika konklawe z pierwszym podpisem Karola Wojtyły już jako Jan Paweł II. Ten dokument został udostępniony dzięki kard. Stanisławowi Dziwiszowi i Muzeum Kurii Archidiecezjalnej w Krakowie.
- Nowo poświęcona kaplica będzie czynnym obiektem sakralnym - mówi o. Kurowski - kapelan w kopalni soli w Wieliczce. Zostanie włączona do szlaku pielgrzymkowego "Szczęść Boże" i to w niej obchodzone będą uroczystości związane z osobą św. Jana Pawła II.
Za wystrój wnętrza i oprawę multimedialną odpowiada artysta plastyk Aleksander Janicki.
**Prawybory „Gazety Krakowskiej”. Dogrywka. Głosuj w drugiej turze!
Wybieraj prezydentów, burmistrzów i wójtów.
Prawybory „GK”. Dogrywka w najpopularniejszych miastach i miejscowościach:
Kraków | Tarnów | Nowy Sącz | Piwniczna | Mogilany | Zakopane | Wolbrom**
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtube'ie,
Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!