Jak poinformowano podczas otwartego dla mediów, poniedziałkowego (29 stycznia) posiedzenia kierownictwa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkim w Krakowie, tego typu analizy obejmą w tym roku łącznie 31 obszarów: wydziały, biura i zespoły MUW oraz jednostki administracji zespolonej.
- Zakończenie dwóch pierwszych audytów „Ocena funkcjonowania Kuratorium Oświaty w Krakowie” oraz „Współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego” jest planowane na 15 kwietnia 2024. Przedmiotem pozostałych audytów zaplanowanych w tym roku będą m.in. zagadnienia związane z zarządzaniem ryzykiem w MUW w Krakowie, bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych oraz inwestycjami (zadanie zlecone przez Ministerstwo Finansów). Celem tych działań jest ocena systemu kontroli zarządczej. Ważnym aspektem realizowanych zadań audytowych jest zarówno zdiagnozowanie i wyeliminowanie ewentualnych nieprawidłowości, jak i podniesienie standardów pracy w MUW, a także w jednostkach administracji zespolonej w województwie małopolskim. Wśród aspektów, które z pewnością będę wnikliwie analizować, jest również obsługa administracyjno-techniczna, w tym w szczególności bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych oraz zarządzanie ryzykiem – zaznacza I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger, której podlega Zespół Audytu Wewnętrznego.
Podczas poniedziałkowego spotkania poinformowano także o podziale kompetencji i zadań pomiędzy nowe władze województwa małopolskiego.
- Stawiam na sprawność działania, szeroką współpracę, w tym z samorządami i instytucjami, oraz otwartość na mieszkańców. To są moje priorytety i tego od Państwa oczekuję – mówił w poniedziałek wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który objął stanowisko w połowie grudnia 2023 roku.
Zgodnie z zarządzeniem wojewody z 19 stycznia tego roku, szef Małopolski sprawuje bezpośredni nadzór nad następującymi komórkami organizacyjnymi MUW: Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Wydziałem Finansów i Budżetu, Wydziałem Organizacji i Kontroli (z wyłączeniem spraw z zakresu skarg, wniosków i petycji), Wydziałem Prawnym i Nadzoru, Wydziałem Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa, Wydziałem Zdrowia, Biurem Kadr, Biurem Wojewody, Zespołem do spraw Ochrony Informacji i Niejawnych, a także nad wojewódzkimi jednostkami Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz inspektoratami: Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie, Ochrony Środowiska, Weterynarii.
Natomiast zastępcy wojewody (powołani 15 stycznia 2024), będą sprawować bezpośredni nadzór nad:
- I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger: Wydziałem Administracji i Logistyki, Wydziałem Organizacji i Kontroli w zakresie skarg, wniosków i petycji, Wydziałem Polityki Społecznej, Wydziałem Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego, Zespołem Audytu Wewnętrznego, Wojewódzką Inspekcją Geodezyjną i Kartograficzną, Wojewódzkim Zespołem do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Wojewódzkim Inspektoratem Inspekcji Handlowej, Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi
- II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek: Wydziałem Infrastruktury, Wydziałem Skarbu Państwa i Nieruchomości, Wydziałem Spraw Cudzoziemców, Wydziałem Spraw Obywatelskich, Państwową Strażą Rybacką w Krakowie, Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym, Wojewódzkim Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego
Czy koniec wojny na Ukrainie jest możliwy w tym roku?
