https://gazetakrakowska.pl
reklama
II tura wyborów - pasek artykułowy

"Pierwszy taki mural w Polsce". Powstał w Krakowie

(RED)
Nowy mural w Krakowie
Nowy mural w Krakowie
Fluorescencyjny mural powstał w Krakowie. To ma być pierwsza taka w Polsce instalacja.

W najbliższych dniach przy ul. Prochowej w Krakowie nastąpi otwarcie SoHo Residence II (55 apartamentów) – inwestycji firmy Terra Casa.

I właśnie w ramach tej inwestycji prezentowane mają być dwa dzieła sztuki – rzeźba „Kobieta w Apaszce” umieszczona na dziedzińcu SoHo oraz... fluorescencyjny mural autorstwa Anny Sermak. "Pierwszy tego typu w Polsce, który rozświetli elewację budynku" - czytamy w informacji prasowej.

– Zależało nam, żeby otwarcie SoHo Residence II było nie tylko momentem przekazania mieszkań, ale także świętem sztuki i współpracy międzynarodowej. Dzięki zaangażowaniu studentów ASP i naszym partnerom z Chicago to wydarzenie zyskało wyjątkowy, symboliczny wymiar – mówi Aleksandra Żuraw-Miłkowska, Dyrektor ds. Komunikacji w Terra Casa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 15

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Shawn Mendes w Krakowie! Kanadyjski Piosenkarz wystąpi w Tauron Arenie

Shawn Mendes w Krakowie! Kanadyjski Piosenkarz wystąpi w Tauron Arenie

Wiosna w Tatrach zimna i mokra. Kasprowy nadal pod śniegiem. Jest nadzieja na słońce

Wiosna w Tatrach zimna i mokra. Kasprowy nadal pod śniegiem. Jest nadzieja na słońce

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska